Zioła na kamienie żółciowe


ziołaZioła w leczeniu kamieni żółciowych

Żółć to wydzielina, a zarazem wydalina wątroby, która zawiera związki potrzebne dla naszego organizmu, jak produkty przemiany materii, a także związki fizjologiczne obce.

Żółć, która znajduje się w pęcherzyku żółciowym ma odczyn alkaliczny i zawiera kwasy oraz barwniki żółciowe, ciała białkowe, a także związki działające jak alkaloidy, zapobiegając wytrącaniu się ciał stałych.
W skład zółci wchodzą jeszcze: cholesterol, fosfolipidy, kwasy tłuszczowe, ślad mocznika i kwasu moczowego, glukuroniany, chlorki, siarczany, fosforany i inne sole.

Opróżnianie pęcherzyka żółciowego normuje hormon cholecystokina. W ciągu doby wydzielamy ok 100 ml żółci.

Kwasy żółciowe biorą udział w trawieniu tłuszczów, a także we wchłanianiu wit. K. Bilirubina i biliwerdyna, które są barwnikami zółci to związki pochodne barwników krwi. Przekształcenie hemoglobiny z rozpadu krwinek czerwonych na barwnik zółci zachodzi w wątrobie i śledzionie.

Pamiętaj! Jeżeli chcesz, by Twoja wątroba dobrze pracowała, to Twoja dieta powinna być różnorodna, a Ty powinieneś być aktywny fizycznie i uprawiać sport, bo ruch wzmaga wydzielanie żółci z wątroby i z pęcherzyka żółciowego znowu do jelit.

Ma to na celu zapobiegnięcie zastojowi żółci w drogach żółciowych i w pęcherzyku.

Uwaga! W ten sposób można zapobiec  powstawaniu kamieni żółciowych, otyłości i miażdżycy.

Krew, która przepływa przez nasz cały organizm zbiera z naszych mięśni kwas mlekowy, a także wiele innych produktów przemiany materii i zaniesie je do wątroby. Tam powstaje glikogen, barwniki i kwasy żółciowe, które gromadzą się w zdrowej wątrobie. Z pęcherzyka żółciowego, żółć przechodzi do dwunastnicy i tam rozkłada ciężkostrawne białka zwierzęce, których nasz organizm potrzebuje tym więcej, im więcej mamy pracy fizycznej i wysiłku.

Pęcherzyk żółciowy podczas naszego snu nie pracuje. Dlatego szczególnie przy ciężkostrawnych i obfitych kolacjach i przy braku aktywności fizycznej – niedostateczna ilość zółci wydziela się do jelit. Do powoduje zastój zółci, który jest najczęstszą (choć nie wyłączną) przyczyną tworzenia się kamieni żółciowych .

Pierwszy ich objaw to ból ściskający dokoła pasa, który świadczy o podrażnieniu woreczka żółciowego i jego złej pracy. Badanie USG może jeszcze nie ujawnić obecności kamieni i dopiero ataki bólu, które promieniują do prawej łopatki lub kręgosłupa, mogą świadczyć o tym, że kamień się uformował.

Przed tym ciężkim stanem można się uchronić i zapobiec tej chorobie, tym bardziej, ze nie przychodzi ona z dnia na dzień, ale powstaje nieraz w ciągu kilku lat.

Uwaga! Kamienie żółciowe tworzą się bardzo wolno.

Ziołowe środki żółciopędne

Zalicza się do nich:

  • kwiat kocanki, kwiat jarzębiny, ziele rdestu ptasiego, ziele połonicznika, ziele krwawnika, ziele dziurawca, owoc czarnego bzu, liść czarnego bzu, liść bobrka i korę kruszyny.

Kora kruszyny działa najmocniej, ale trzeba tutaj pamiętać o tym, ze przy zbyt długim stosowaniu daje niekiedy coraz słabszy rezultat i lepszym rozwiązaniem jest używanie jej jako środka doraźnego, który posłuży jedynie do przełamania obstrukcji, po czym zastosować te słabsze, ale również skuteczne zioła, zwłaszcza, gdy są dłużej zażywane.

Zioła należy parzyć w proporcji: łyżka drobno pociętego ziela na szklankę wrzątku i pić dwa, trzy razy dziennie raczej przed jedzeniem.

Korę kruszyny gotuje się w tym samym stosunku. Trzeba tutaj pamiętać o tym, że im dłużej gotowany jest wywar, tym jest on mocniejszy.

Istnieją poza tym gotowe mieszanki ziołowe: Cholagoga nr l, która  zalecana jest przy stolcu miękkim i Cholagoga m 2 zalecana przy stolcu normalnym.

Zanim pójdziesz pod skalpel… przeczytaj ten raport specjalny….

 Kliknij i sprawdź»

Miłego dnia 😉

Reklamy

10 myśli na temat “Zioła na kamienie żółciowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.