Co szkodzi wątrobie?


Jakie produkty szkodzą wątrobie?

Wątroba  jest niezwykle ważnym narządem wewnętrznym. Oczyszcza nasz organizm z różnych toksycznych związków, które naturalnie gdzieś tam powstają, np. w wyniku trawienia, w wyniku tego, że zjemy jakieś posypane chemią warzywa, czy coś podobnego.

Pamiętaj! Twoja wątroba oczyszcza Twój organizm z różnych śmieci.

Jest wiele produktów, które szkodzą wątrobie. Kluczowym produktem jest oczywiście alkohol, który jest przez organizm postrzegany jako taka mini-trucizna, szczególnie, gdy spożywa się w dużych ilościach.

To właśnie wątroba musi zneutralizować działanie alkoholu w organizmie, a więc to jest jej praca, żeby pozbyć się alkoholu z ciała.

Jeżeli wypijamy lampkę wina bądź dwie do obiadu, to nic złego się nie dzieje (lub jakieś piwo, to też się nic nie dzieje).

Uwaga! Natomiast, jeżeli jest to już pięć puszek, pięć lampek, to wątroba może być już zbytnio obciążona.

Innymi produktami, które wpływają negatywnie na prace wątroby, to są produkty tłuste i smażone. Narząd ten odpowiada także w pewnym stopniu za trawienie tłuszczów i w momencie, kiedy dostarczymy w jednym posiłku dużą ilość tłuszczu, to wątroba ma tutaj sporo do zrobienia.

Jeżeli taka sytuacja będzie powtarzała się dość często, to wątroba będzie ciągle przemęczona i nie będzie miała czasu na regenerację, która ma istotne znaczenie w przypadku tego narządu.

Produkty z dużą zawartością tłuszczu maja zły wpływ na naszą wątrobę i są przede wszystkim produkty smażone, a szczególnie, gdy są one smażone na tłuszczach zwierzęcych (np. masło, smalec). Nie dość, że są one ciężkostrawne, bo są smażone, to mają dodatkową zawartość tłuszczów zwierzęcych, a to obciąża wątrobę.

Pamiętaj! Należy unikać przede wszystkim produktów smażonych, ale także produktów, które mają same w sobie dużą zawartość tłuszczu, np. tłuste kiełbasy, balerony, boczki, itp. Tego wątroba nie lubi.

Jeżeli nie będziesz dbał o swoją wątrobę, to pierwszym objawem jest przede wszystkim leki ból (taki uciskający) po prawej stronie brzucha. To znak, że wątroba jest przemęczona i trzeba o nią bardziej zadbać.

Narząd ten może się także powiększyć bądź stłuszczyć.

Uwaga! Jeżeli dieta zawiera zbyt dużo tłuszczu, to odkłada się on w wątrobie i narząd ten się powiększa i stłuszcza, a kolejnym etapem może być np. marskość wątroby, a ona prowadzi niestety nieuchronnie do nowotworów.

ostropest witalny Jeśli chcesz mieć zdrową wątrobę i woreczek żółciowy przeczytanie tej strony może być najlepiej zainwestowanymi minutami w Twoim życiu»

Reklamy

Jedna myśl na temat “Co szkodzi wątrobie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.