Sylimaryna w leczeniu wątroby


sylimaryna w leczeniu watrobySylimaryna i ziołowe wsparcie wątroby

Nasza wątroba to największe laboratorium biochemiczne organizmu, które bardzo dobrze poddaje się leczeniu ziołami.

Najskuteczniejsze zioła na wątrobę

Pamiętaj! Nie jest prawdą to, że połowa ziół pomaga w problemach wątrobowych, Większość ziół łagodzi zaburzenia trawienne, a to nie jest równoznaczne z bezpośrednim działaniem leczniczym na komórki wątrobowe.

Co zatem pomaga w leczeniu wątroby?

Najlepiej udowodniony jest korzystny wpływ ostropestu plamistego, a w szczególności sylimaryny, która jest najważniejszym ciałem czynnym tego zioła.

Drugie skuteczne zioło z kolei to karczoch.

Jak działa sylimaryna?

Jej działanie jest wielokierunkowe:

  • działa ochronnie na komórki wątrobowe i nie pozwala na wnikanie toksycznych substancji, neutralizuje wolne rodniki tlenowe i to 10-20 razy silniej niż witamina E;
  • pobudza tkankę wątrobową do regeneracji poprzez stymulacje syntezy niezbędnych do tego procesu białek;
  • poprzez hamowanie wytwarzania prostaglandyn łagodzi proces zapalny oraz hamuje także proces włóknienia wątroby, który prowadzi do marskości tego narządu.

Pamiętaj! Sylimaryna jest lekiem w pełni bezpiecznym.

Karczoch w leczeniu wątroby

Karczoch charakteryzuje się wybitnym działaniem żółciotwórczym, żółciopędnym oraz poprawiającym trawienie. Działa także silnie przeciwmiażdżycowo poprzez obniżanie cholesterolu całkowitego i frakcji LDL, tzw. złego cholesterolu w surowicy krwi.

Karczoch działa tez ochronnie na miąższ wątroby, a działanie to zostało potwierdzone w badaniach laboratoryjnych, jak i w odczuciach samych pacjentów.

W uszkodzeniach wątroby stosowane są także inne zioła, ale żadne z nich nie mają udowodnionego działania jak wspomniane powyżej.

Korzystny wpływ na wątrobę ma także pyłek pszczeli, który działa pomocniczo w toksycznym uszkodzeniu wątroby. Jego dobroczynne działanie znajduje odzwierciedlenie w obniżaniu zawyżonych AspAT i ALAT fosfatazy zasadowej a nawet poziom bilirubiny w surowicy krwi.

Wielokrotnie zostało to potwierdzone badaniami farmakologicznymi.

Ochronie na wątrobę działa także propolis, a szczególnie w przypadku w przypadku narażenia jej na działanie substancji toksycznych, alkoholu, czy metali ciężkich. Znalazło to odzwierciedlenie w obiektywnych badaniach, które wykazały m.in. obniżenie AspAt i ALAT.

Miałem zniszczoną wątrobę, a teraz… Pewien znany dietetyk zmieszał 2 składniki, które odnawiają wątrobę w niecałe 30 dni…

Kliknij i sprawdź»

Miłego dnia 😉

6 myśli na temat “Sylimaryna w leczeniu wątroby

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.