Ostropest Witalny na wątrobę


ostropestOstropest Witalny w leczeniu wątroby i dróg żółciowych

Lecznicza moc ziół była już wykorzystywana w medycynie 2000 lat temu, bo to już wtedy ludzie obserwowali reakcje chorych po podaniu określonych części roślin, a także potrafili przypisać im konkretne właściwości.

Obecnie ziołolecznictwo to rozwinięta gałąź nauki, a co za tym idzie większość naturalnych surowców roślinnych, które wykorzystuje medycyna jest dobrze przebadana.

I tak właśnie jest z ostropestem plamistym.

Już wiele lat temu udokumentowano jego dobroczynny wpływ na komórki wątroby, a dzisiaj przypisuje się mu prozdrowotne działanie także na inne części ludzkiego organizmu.

Ostropest Witalny (obecna nazwa Lignan Primvitalny)

Ostropest Witalny (aktualna nazwa Lignana Primvitalny)  to unikalne połączenie nasion ostropestu plamistego oraz nasion babki płesznik.

Nasiona ostropestu plamistego są źródłem sylimaryny. Jest ona jednym z głównych składników leków, które zalecane są osobom ze schorzeniami wątroby i dróg żółciowych.

Zalety sylimaryny

Ma ona działanie:

 • przeciwzapalne
 • odtruwające
 • żółciotwórcze
 • żółciopędne
 • a nawet hamujące proces włóknienia wątroby

Dla kogo Ostropest Witalny (aktualna nazwa Lignan Primvitalny)?

Po ten lek powinny sięgnąć przede wszystkim osoby w okresie rekonwalescencji toksyczno–metabolicznych uszkodzeniach wątroby, które zostały wywołane:

 • nadmierną konsumpcją alkoholu;
 • pestycydami;
 • środkami ochrony roślin.

Jego regularne spożywanie ma doskonały wpływ na pracę wątroby, przyspiesza jej regenerację oraz skutecznie oczyszcza organizm.

Dlaczego wątroba jest tak ważnym narządem?

Ostropest Witalny

Dlatego, że pełni ona w naszym organizmie ponad 500 funkcji i większość z nich nie może być zastąpiona przez żaden inny organ. Jest to jeden z najbardziej skomplikowanych i jednocześnie niezbędny do życia narządów człowieka. Może być ona porównana do fabryki, która oczyszcza, filtruje, przetwarza oraz magazynuje wiele substancji, które docierają do organizmu.

Ostropest Witalny (aktualna nazwa Lignan Primvitalny) jest także bardzo dobrym uzupełnieniem diety dla osób, które prowadzą niezdrowy tryb życia, np. jedzących w pośpiechu i niezwracających uwagi na to, co znajduje się na ich talerzu oraz nieznajdujących czasu na wypoczynek i relaks.

Zaleca się stosowanie ostropestu także przy:

 • kamicy żółciowej;
 • chorobie alkoholowej;
 • marskości wątroby;
 • stanach zapalnych w obrębie tego narządu;
 • problemach trawiennych.

Ostropestu Witalnego (aktualna Lignan Primvitalny) nie może zabraknąć w diecie osoby, która ma podwyższone stężenie cholesterolu we krwi. Dzięki suplementacji można go skutecznie obniżyć, a co za tym idzie zmniejszyć ryzyko zawału serca czy udaru mózgu.

Ostropest Witalny (aktualna nazwa Lignana Primvitalny) zawiera dodatek babki płesznik, która jest idealnym źródłem błonnika oraz związków śluzowych. Nasiona stymulują pracę jelit, poprawiają perystaltykę i likwidują zaparcia (dolegliwość atakująca około 30% populacji).

Stosowanie babki płesznik zalecane jest nawet osobom, których jelita są bardzo wrażliwe, ponieważ zawarte w niej śluzy tworzą w układzie pokarmowym żel i nie drażnią ich ścian.

Jak wykorzystać Ostropest Witalny (aktualna nazwa Lignan Primvitalny)?

Ostropest witalny

Może być on przyjmowany kiedy ma się na to ochotę (przed, w trakcie lub po posiłku). W opakowaniu są całe nasiona, które trzeba zmielić i dodać do swoich ulubionych potraw.

Uwaga! Nasiona są sprzedawane w całości, by ograniczyć do minimum utratę cennych składników zawartych w ostropeście.

Do czego konkretnie dodawać zmielone nasiona Ostropestu Witalnego (aktualna nazwa Lignan Primvitalny)?

Po prostu: do czego mamy ochotę 🙂

Ostropest Witalny (aktualna nazwa Lignana Primvitalny) w prawie 50% składa się z błonnika pokarmowego. A to bardzo dużo.

Błonnik jest podstawowym składnikiem diety, gdy walczy się z zaparciami, a jednym z najważniejszych warunków jego skuteczności jest obecność wody.

Dlatego, że chłonie on wodę, a tym samym zwiększa swoją objętość, przyjmuję formę żelu, i ułatwia przesuwanie mas kałowych.

Uwaga! Jeżeli błonnik przyjmowany jest bez dużego spożycia płynów, to nie tylko nie przyniesie pożądanego skutku, ale może nawet pogorszyć sytuację.

Najlepiej pić niegazowaną wodę mineralną. Zaleca się wypijanie 2-3 litrów napojów dziennie. Oprócz wody najlepsze będą herbatki owocowe czy ziołowe, napary, niesłodzone soki owocowe i warzywne.

Pamiętaj! Każdy posiłek, do którego zostanie dodany Ostropest Witalny (aktualna nazwa Lignana Primvitalny) musi być popity szklanką wody. Dodatkowo należy przygotować sobie 1,5 l dobrej wody mineralnej i pić ją powoli przez cały dzień.

Stosowanie Ostropestu Witalnego (aktualna nazwa Lignan Primvitalny nie jest skomplikowane i nie wiąże się i nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Trzeba tylko pamiętać o dwóch dawkach dziennie, po 7,5 g, które można połączyć ze spożywanymi posiłkami oraz odpowiednio zwiększonym spożyciu płynów.

Ostropest Witalny (aktualna nazwa Lignana Primvitalny) to przede wszystkim NATURALNY sposób na wiele, pospolitych dolegliwości. Co stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić jego skuteczność?

ostropest witalny KLIKNIJ TUTAJ, ABY SPRAWDZIĆ CENĘ i ZAMÓWIĆ

25 myśli na temat “Ostropest Witalny na wątrobę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.