Oczyszczanie wątroby według Tombaka


Kuracja oczyszczająca wątrobę według Michała Tombaka

Uwaga! Skuteczność oczyszczania wątroby tą metodą zależna jest od całkowitego stosowania się do przepisu oraz przeprowadzenia wszystkich jej etapów.

wątrobaEtap I kuracji oczyszczającej wątrobę według Michała Tombaka

Początkowe przygotowanie – „złagodzenie” organizmu, które jest niezbędne do tego, aby go rozluźnić, nagrzać oraz nawilżyć.

Można to osiągnąć np. korzystając z sauny (suchej lub parowej) albo biorąc gorąca kąpiel.

Uwaga! Takich zabiegów powinno być co najmniej 5, a czas ich trwania powinien wynosić od 10 do 20 minut.

Bardzo ważne jest to, by poczuć rozluźnienie, zrelaksowanie po takim zabiegu łagodzącym, a także rozgrzanie całego ciała.

Ostatnie „złagodzenie” należy przeprowadzić na dzień przed głównym zabiegiem oczyszczającym.

Etap II kuracji oczyszczającej wątrobę według Michała Tombaka

Przez 3-4 dni przed oczyszczeniem wątroby jadać tylko produkty pochodzenia roślinnego, pić 1/2 l świeżo  wyciśniętego soku z buraka + jabłek w proporcji 1:4, a codziennie na noc pic napar z ziół przeczyszczających.

Etap III kuracji oczyszczającej wątrobę według Michała Tombaka

Oczyszczanie właściwe wątroby najlepiej przeprowadzić pod koniec tygodnia (piątek-sobota lub sobota-niedziela).

1-2 dzień: przez cały dzień pić tylko sok w dowolnej ilości. Gdy jest się głodnym – pic sok, chce się pić – pić sok (burak+jabłka, 1:4).

Podczas dnia jak najwięcej się poruszać, przebywać na świeżym powietrzu.

Uwaga! Tylko nie marznąć i schładzać ciała.

Przy silnym uczuciu głodu zjeść pieczone jabłka z miodem.

Wieczorem przed snem wziąć ciepłą kąpiel (10-15 minut) i wypić napar z ziół przeczyszczających.

3 dzień: rano wypić napar z ziół przeczyszczających i następnie w ciągu dnia do godziny 18 pić sok (podczas silnego głodu zjeść pieczone jabłko z miodem).

Po godzinie 14-tej od czasu do czasu nagrzewać powierzchnię wątroby poduszką elektryczną lub termoforem – tak do godziny 18-tej.

O godzinie 18-tej należy przygotować mieszankę z:

  • 150 g oliwki z oliwek i 150 g soku z cytryny,6 plasterków cytryny, ząbek czosnku.

Przygotowanie: rozdrobnić i przełożyć do słoiczka z wieczkiem.

Przygotować ciepłą pościel.

Gdy wszystko mamy już przygotowane, to o godzinie 1830 bierze się gorący prysznic, dobrze rozgrzewa ciało, wyciera do sucha i kładzie się do łóżka.

O godzinie 19-tej wstaje się i pije 2 łyżki oliwki, które natychmiast popija się 2 łyżkami soku z cytryny.

Uwaga! Jeśli zbiera się na wymioty, to wziąć plasterek cytryny, a jeśli stan nie mija, to otworzyć słoiczek z czosnkiem i powąchać.

Nieprzyjemne uczucie wtedy minie.

Potem trzeba znów się położyć i rozgrzewać wątrobę. Za 15 minut ponownie wypija się oliwkę i sok z cytryny. I tak co 15 minut dopóki nie wypije się całej oliwki i całego soku z cytryny.

Jeśli po kolejnej porcji (zwykle po czwartej) nudności nie przechodzą, to trzeba się ograniczyć do ilości już wypitej. Następnie należy położyć się do łóżka na prawy bok i przyłożyć poduszkę elektryczną lub termofor na wątrobę i oglądać telewizję lub czytać.

Jeśli pojawił się niepokój, to wtedy zażyć 2 tabletki No-spy. Po 1,5-2-3 godzinach rozpocznie się parcie i opróżnienie jelit. Mniej więcej około północy należy wypić napar z ziół przeczyszczających i położyć się spać.

Rano wypić napar z ziół przeczyszczających i zjeść lekkie śniadanie z produktów roślinnych, owoców i warzyw. Można też zjeść kaszę na wodzie.

Na obiad zupę jarzynową (wegetariańską), na kolacje pieczone lub gotowane ziemniaki z dodatkiem zieleniny, ryż z duszonymi warzywami itp.

Od następnego dnia można rozszerzyć swoją dietę.

Ile razy należy czyścić wątrobę?

Pierwsze oczyszczanie wątroby jest najtrudniejsze, bo organizm traci dużo sił. Zazwyczaj wydalone jest dużo starej żółci, pleśni, białych nici, zielonych „koreczków”, ale kamieni może nie być.

Nie będzie to oznaczało, że oczyszczenie się nie udało. Po prostu wątroba jest mocno zanieczyszczona i podczas kolejnych oczyszczeń pojawią się kamienie.

Powinno się je przeprowadzić po 3-4 tygodniach, a następnie należy je przeprowadzać raz na 3 miesiące. Po 5-7 oczyszczeniach kuracja może być przeprowadzana raz na rok.

Dlaczego przeprowadzać kurację pierwszych oczyszczeń wątroby?

Dlatego, że wątroba składa się czterech części i w ciągu jednej kuracji oczyszczającej zdąży się oczyścić tylko jedną część, w ciągu drugiego – drugą itd..

Uwaga! Jeśli zmieni się sposób odżywiania, to po każdej kuracji oczyszczającej kamienie będą się sypać jak w kamieniołomach.

Kolejne oczyszczenia wątroby są także potrzebne z tego powodu, ze kamienie w wątrobie i przewodach żółciowych powoli się osadzały przez wiele lat i stały się gładkie i przyjęły kształt przewodów żółciowych i nie dokuczają one choremu bólem, tylko przeszkadzają wątrobie normalnie funkcjonować.

Przeprowadzenie kuracji oczyszczającej rozdrobni je, zaczną się one poruszać i zmienią kształt  oraz swoje położenie i swoimi chropowatymi brzegami mogą podrażniać ścianki przewodów żółciowych.

W czasie kolejnych oczyszczeń kamienie się zmniejszają i zostają swobodnie wydalone.

Uwaga! Jeśli po 2 dniach od pierwszej kuracji oczyszczającej wątrobę odczuwana jest ciężkość w wątrobie, to po 2 tygodniach należy zabieg oczyszczania powtórzyć.

Osoby z usuniętym pęcherzykiem żółciowym koniecznie powinny przeprowadzać kurację oczyszczania wątroby.

Miałem zniszczoną wątrobę, a teraz… Pewien znany dietetyk zmieszał 2 składniki, które odnawiają wątrobę w niecałe 30 dni…

Kliknij i sprawdź»

Miłego dnia 😉

Reklamy

8 myśli na temat “Oczyszczanie wątroby według Tombaka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.