Diety oczyszczające organizm z toksyn


żywności_21029578Diety, które uwolnią Cię od toksyn

Jak myślisz? Dobrze się odżywiasz?

Przekonaj się!

W 2009 roku został przeprowadzony eksperyment, a jego wyniki były druzgocące.

Każdy, kto brał w nim udział, zapisywał przez tydzień, co i w jakich ilościach je w trakcie dnia, a były to osoby przekonane o tym, że odżywiają się w miarę dobrze i dbają o swoje zdrowie.

Po tygodniu zaproszono wszystkie osoby do pokoju, w którym na stołach leżały ogromne stosy jedzenia, które zgromadzono na podstawie ankiet uczestników.

Na każdym stole widniało też nazwisko konkretnej osoby uczestniczącej w eksperymencie.

Byli bardzo zdziwieni tym co zobaczyli na swoim stole. Usypane piramidy cukru, soli, mąki hektolitry kawy, mleka, napojów gazowanych, przetworzonej żywności, a tylko skromne ilości warzyw, owoców,  kaszy czy wody…

To uświadomiło im, jak dużo cukru, soli, węglowodanów i tłuszczy zjadają codziennie. To doświadczenie zmieniło ich nawyki żywieniowe.

A teraz zastanów się, ile soli, cukru, białej mąki, mleka znalazłoby się na Twoim stole po tygodniu.

Zapewne więcej niż być się spodziewał…

Uwaga! Oprócz jedzenia, które obciąża system pokarmowy wraz z pokarmem spożywane są spore ilości toksyn. Te szkodliwe substancje, które występują niemal wszędzie, gromadzą się przez lata w naszym organizmie i doprowadzają do wielu chorób, a najbardziej niebezpiecznym źródłem różnych toksyn jest żywność przetworzona, która zawiera: konserwanty, pestycydy, resztki nawozów, metale ciężkie i dodatki do żywności.

Jak uchronić się przed toksynami?

Trudno się całkowicie przed nimi uchronić, bo przecież nie możemy zmienić zanieczyszczonego środowiska, w którym żyjemy, skutecznie ograniczyć ilości konserwantów w żywności, zrezygnować z kosmetyków i proszków do prania…

To przecież niewykonalne.

Ale jest jedna rzecz, na która wpływ ma każdy z nas. Można przecież oczyścić swój organizm i w ten sposób usunąć z niego zalegające toksyny, a to nie tylko poprawi działanie układu odpornościowego oraz zapewni szybką regenerację ciała, ale doda też energii do działania i osiągania celów.

Uwaga! Duże znaczenie dla otrucia organizmu ma to, by cały proces przebiegał stopniowo, lecz skutecznie, bo szybkie oczyszczanie organizmu może spowodować, że organizm nie da sobie rady z usuwaniem toksyn.

To tak, jakby z myślą, że robi się wiosenne porządki w garderobie, nagle wyrzucić z niej na środek pokoju wszystkie ubrania.

Oczyszczanie organizmu należy przeprowadzić z głową i stopniowo pozbywać się toksyn, a najlepsza do tego będzie odpowiednia dieta oczyszczająca.

Co powinieneś wiedzieć wybierając dietę oczyszczającą dla siebie?

Jest ich wiele, jedne oczyszczają cały organizm, a inne tylko wybrane organy, np.: nerki, stawy, jelita, wątrobę.

Uwaga! Duże znaczenie ma to, by wybrać odpowiednią dietę, która nie obciąża zbytnio organizmu, bo przecież poza organizmem mamy jeszcze rodzinę, pracę, hobby, a także inne zajęcia, które wymagają naszej energii.

Trzeba również pamiętać o tym, że diety oczyszczające mogą być stosowane przez osoby zdrowe i powyżej 18 roku życia, a przeciwwskazaniem do ich stosowania jest ciąża, karmienie piersią oraz przewlekłe schorzenia i stosowanie leków.

Do diety oczyszczającej trzeba się mądrze przygotować. Potrzebny będzie ściśle określony plan.  Im dłużej trwa dieta oczyszczająca, tym dłuższy musi być okres przygotowawczy.

Uwaga! W tym czasie nie można jeśc mięsa, cukru, słodyczy, nabiału, nie można pić kawy, herbaty czy alkoholu. Niezdrowe produkty zamienia się na owoce, warzywa, grube kasze, napary ziołowe, ciemne pieczywo.

Przy długich oczyszczeniach (np. głodówką) zaleca się stosowanie dwutygodniowego okresu przejściowego przed i po diecie oczyszczającej.

A oto 3 skuteczne diety oczyszczające.

Dieta 1 Głodówka

Jest to najbardziej popularna dieta odtruwająca i oczyszczająca.

Dzięki niej organizm zostanie odtruty z nagromadzonych w nim różnych zanieczyszczeń, toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii.

Jest to jedna z najbardziej radykalnych metod oczyszczania organizmu. Podczas głodówki nie przyjmuje się żadnych pokarmów, natomiast pije się dużo wody niegazowanej i naparów ziołowych.

Prostszą wersją głodówki jest dieta sokowa. Polega ona na piciu 2 litrów soków ze świeżych owoców i warzyw. Krótką głodówkę można przeprowadzić przez 36 godzin.

Według przeprowadzonych badań najlepsze efekty daje głodówka trwająca od 3 do 5 dni.

Dieta 2 Dieta ryżowa

Jest to kolejna skuteczna dieta oczyszczająca organizm.

Może być stosowana przez 6-7 dni, a jej zasady są następujące:

  •  rano na czczo należy wypić szklankę gorącej wody z sokiem wyciśniętym z połowy cytryny,
  • w ciągu dnia jeść ryż (20-25 dag niełuskanego ryżu z upraw ekologicznych ugotować w 600 ml nieosolonej wody – podzielić na 4 albo 5 posiłków, do każdej porcji ryżu można dodać natkę pietruszki, siarkowane jabłko, warzywa),
  • pić wodę mineralną i herbatki ziołowe (pokrzywa, brzoza, fiołek trójbarwny, dziurawiec, tymianek), które wspomagają oczyszczanie organizmu.

Dieta 3 Dieta pszeniczna

Następna dieta oczyszczająca, to dieta pszeniczna, którą stosuje się równo 12 dni.

Zasady tej diety są takie same jak przy diecie ryżowej, tylko zamiast ryżu je się pszenicę.

W tym celu należy odmierzyć 20-20 dag nieoczyszczonej (najlepiej ekologicznej) pszenicy i ugotować ją w trzykrotnej objętości wody  przez 2,5 godziny.

Uwaga! Diety oczyszczające skutecznie odtruwają organizm, jednak nie można uniknąć skutków ubocznych ich stosowania. Dlatego można zauważyć następujące objawy: wahania nastroju, bóle głowy, senność, mdłości, poczucie ciężkości, uczucie marznięcia, nieprzyjemny zapach moczu i potu.

Są to naturalne sygnały usuwania toksyn z organizmu. Występują zazwyczaj tylko na początku.

Uwaga! Im więcej toksyn w organizmie, tym silniejsze dolegliwości. Mijają one stopniowo wraz z toksynami.

Oczyszczanie organizmu z toksyn ma bardzo duże znaczenie, a sama dieta oczyszczająca to tylko wstęp do zdrowego stylu życia. Najskuteczniejszym sposobem na zdrowie oraz dobre samopoczucie, to dobre nawyki każdego dnia.

Warto zatem zacząć od wprowadzenia do jadłospisu błonnika, zmodyfikować swoje przyzwyczajenia żywieniowe i pić dużo wody (najlepiej mineralnej niegazowanej).

To proste rozwiązania, a zapewnią Ci zdrowie, energię i doskonałe samopoczucie każdego dnia!

Już za chwilę poznasz szokująco skuteczną metodę, którą wypróbowało ponad 14 350 Polaków. To metoda w 100% naturalna i tak dobra, że albo Ci pomoże, albo dostaniesz 100zł

Błonnik witalnyRewolucyjna metoda oczyszczania teraz dostępna w Polsce!»

Reklamy

10 myśli na temat “Diety oczyszczające organizm z toksyn

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.