Buraczany rosół na oczyszczenie wątroby


Buraczany rosół na oczyszczenie wątrobyBuraki oczyszczają wątrobę

Buraki bardzo dobrze oczyszczają wątrobę. Warto je wypróbować, a już szczególnie wtedy, gdy z jakiś przyczyn nie można zastosować innych kuracji oczyszczających.

Burak to bardzo wszechstronny produkt. Zawiera błonnik i kwasy organiczne, pobudza wydzielanie soku żołądkowego, poprawia perystaltykę jelit. Zawiera wiele różnych witamin i żelazo. Jest krwiotwórczy.

Zaleca się go przy niedokrwistości (anemii), miażdżycy (towarzyszącym jej zaburzeniom sercowo-naczyniowym), otyłości, starzeniu się organizmu.

O buraku można powiedzieć wiele dobrego, ale skoncentrujmy się na jego dobroczynnym wpływie na oczyszczenie wątroby.

Uwaga! W dzień, w którym zaplanujesz oczyszczanie odżywiaj się jabłkami, a jeżeli to niemożliwe zastosuj dietę wegetariańską. Z jadłospisu wyklucz mąkę, wyroby piekarnicze, słodkości, makarony…

Jak ugotować rosół z buraków na oczyszczenie wątroby?

Do przygotowania buraczanego wywaru będziesz potrzebował buraka wielkości męskiej pięści lub dwóch kobiecych. Ogólnie powinien to być burak średniej wielkości.

Uwaga! Nie obieraj buraka.

Dokładnie go przemyj i nie ścinaj ogonka. Buraka włóż do garnka i wlej tam 1 litr wody. Za pomocą rurki odmierz poziom wody i zaznacz go. Następnie dolej jeszcze 2 litry wody i doprowadź do wrzenia. Gotuj do tego czasu, aż woda wygotuje się do zaznaczonego wcześniej stopnia.

Zdejmij garnek z ognia, wyjmij buraka, daj mu wystygnąć (5 minut) i zetrzyj go szybko na tarce do tej samej wody. Doprowadź znów do wrzenia. Gotuj 20 minut.

Buraczaną papkę zdejmij z ognia, nalej 200 g do szklanki i wypij.

Zwykle wszystko trwa trzy godziny. Możesz np. wstać o 6 rano i o godzinie 9 wypić pierwszą porcję tego zdrowego napoju.

Gdy nie lubisz wcześniej wstawać, to bulion możesz przygotować w późnych godzinach wieczornych i iść do łóżka. Wstaniesz rano i wypijesz porcję przygotowanego napoju.

Pozostały bulion zostawiasz do wystygnięcia, po czym wyżymasz na zimno buraczaną papkę. Uzyskany bulion dzielisz na na 3 części (zwykle wychodzi 200-250 g) i spożywasz co 3-4 godziny.

Uwaga! Po każdej wypitej porcji rosołu buraczanego połóż się z termoforem w okolicach wątroby i zrelaksuj się.

Wpływ rosołu buraczanego na wątrobę

Po oczyszczaniu wątroba staje się miękka. Inne metody oczyszczania wątroby (np. olejem i cytryną) powodują, że wszystkie zanieczyszczenia usuwane są wraz z kałem, natomiast buraczany rosół usuwa brud wraz z moczem i jest to bardziej miękkie oczyszczanie wątroby.

Uwaga! Jeżeli po rosole będziesz częściej oddawał mocz, to znaczy że wywar zadziałał.

Następnego dnia poczujesz lekkość w prawym boku. Nie martw się. To nic złego, ale musisz pamiętać o tym, by stosować rosół buraczany z umiarem i ściśle stosować się do dawkowania.

Uwaga! Absolutnie nie możesz wypić całego bulionu naraz, bądź cierpliwy, a na pewno będziesz zadowolony z wyników przeprowadzonej kuracji.

Takie oczyszczanie wątroby powinno być przeprowadzone raz lub dwa razy do roku wraz z oczyszczaniem jelit.

Kwas buraczany oczyszczający wątrobę

Do jego przygotowania będziesz potrzebował trzy średniej wielkości świeże buraki.

Dokładnie je opłucz, pokrój w drobna kostkę i wrzuć do 3 litrowego słoja. Dodaj dwie łyżki stołowe białej mąki i 500 g cukru. Zamknij słój pokrywką wekową i pozostaw do zaparzenia w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej przez dwa dni.

Dwa razy dziennie mieszaj zawartość słoja.

Następnie dodaj do słoja 700 g rodzynków, 4 szklanki cukru, 1/2 szklanki wody i zostaw do ponownej fermentacji na tydzień. Po tym czasie przecedź, w sumie wyjdzie 1 litr buraczanego kwasu.

A do przeprowadzenia kuracji oczyszczającej wątrobę będziesz potrzebował 3 litry buraczanego kwasu.

Spożywaj po łyżce stołowej trzy razy dziennie pół godziny przed jedzeniem. Rób tak, aż skończysz cały 3-litrowy zapas kwasu.

Po trzymiesięcznym odpoczynku możesz przeprowadzić powtórną kurację.  Praktycy twierdzą, że w ciągu roku wątroba całkowicie się oczyszcza i odbudowuje.

Przeciwwskazania: kamica żółciowa.

Miałem zniszczoną wątrobę, a teraz… Pewien znany dietetyk zmieszał 2 składniki, które odnawiają wątrobę w niecałe 30 dni…

Kliknij i sprawdź»

Miłego dnia 😉

Reklamy

Jedna myśl na temat “Buraczany rosół na oczyszczenie wątroby

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.