Test na zanieczyszczone jelito grube


Natural-Aloe-vera-Colon-Cleansing-Tablets-To-Enhance-Health-1995Oczyszczanie jelita grubego

Proponuje Ci dzisiaj test, dzięki któremu ustalisz, czy Twoje jelito grube jest w dobrej kondycji.

Proszę odpowiedz na poniższe pytania:

1. Czy miewasz bóle głowy?

Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

2. Czy czujesz senność?

Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

3. Czy czujesz apatię?

Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

4. Czy miewasz nieświeży oddech?

Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

5. Czy miewasz nalot na języku?

Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

6. Czy miewasz ciężki brzuch?

Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

7. Masz wzdęcia, bóle i burczenia brzucha?

Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

8. Miewasz wysypki?

Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

9. Masz zaparcia?

Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

10. Czy miewasz zapalenia błony śluzowej jamy ustnej?

Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

11. Czy masz  znamiona (pieprzyki) na szyi, pod pachami?

Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

12. Czy masz nalot na zębach?

Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

Teraz zsumuj uzyskane wyniki i poznaj wynik testu..

17-23 punktów – Twoje jelito jest mocno zanieczyszczone. Nie będziemy się teraz zagłębiać w to, co się do tego przyczyniło (zła dieta, powolny metabolizm, stres, itp.). Po prostu, jeżeli chcesz zapobiec powstaniu i rozwinięciu się poważnej choroby, musisz je oczyścić. Nie odwracaj się od niego i zacznij dbać o swoje zdrowie!

9-16 punktów – wynik całkowicie do przyjęcia, ale niektóre objawy wskazują na to, że Twoje jelito jest zanieczyszczone. Dlatego przeprowadź oczyszczanie, bo dzięki temu lepiej się poczujesz i zacznij prowadzić zdrowy styl życia.

0-8 punktów – świetny wynik i albo jesteś młody i odziedziczyłeś dobre zdrowie po rodzicach albo masz już swoje lata, ale prowadzisz właściwy tryb życia i troszczysz się o swoje zdrowie. Tak trzymaj! A czy wykonasz profilaktycznie oczyszczanie, czy nie – wybór należy do Ciebie…

Oczyszczenie jelita grubego w domu

Istnieje wiele metod – sam musisz wybrać tą najlepszą dla siebie.

Istnieje wiele sposobów, by oczyścić jelito grube. Na pewno słyszałeś o tej najpopularniejszej metodzie- przy pomocy lewatywy.  Jest to świetny sposób, a wyniki są znakomite.

Uwaga! W porównaniu z innymi metodami ten sposób jest najbardziej efektywny, ale niestety ma jedną wadę: wymaga sporo czasu.

No może nie tak wiele, bo tydzień, ale trzeba podporządkować mu cały plan dnia. No i nie każdy potrafi sam sobie zrobić lewatywę (chociaż nie jest to skomplikowane). Ogólnie – oczyszczanie jelita grubego przy pomocy lewatywy sprawia więcej kłopotów w porównaniu z innymi sposobami oczyszczania.

Na szczęście na lewatywie świat się nie kończy i do wyboru mamy wiele innych opcji.

I tak można np. wybrać oczyszczanie arbuzem, kefirem, jabłkami sokami itp. Wszystkie metody są bardzo proste do wykonania i mogą być robione w ciągu całego życia, a Ty nawet nie zauważysz, że przeprowadziłeś jakąś procedurę. Nie musisz dla nich wyodrębniać jakiegoś specjalnego czasu i nie musisz podporządkować swojego planu dnia.

Krótko mówiąc: łatwo je dopasować do powszedniego dnia.

Te metody są też efektywne, ale by były przeprowadzone z dobrym skutkiem, nie mogą być robione na „hura” (najlepiej tydzień a jeszcze lepiej dłużej, bo im dłużej tym lepiej).

Dlatego wybierz to co dla Ciebie najlepsze: tygodniową szokową kurację oczyszczającą lub 1-2 miesięczne wykonywanie prostych czynności, które w żaden sposób nie zakłócą Twojego codziennego życia.

No to teraz czas na szczegółowe omówienie różnych kuracji oczyszczających jelito grube. Dowiesz się, jak długo trwa każda z nich i jak osiągnąć maksymalny efekt.

Ale o wyborze najlepszej metody – zadecydujesz tym sam..

Oczyszczanie jelita grubego otrębami

Do oczyszczania będziesz potrzebował otręby (kupisz je bez problemu, np. w sklepie spożywczym, piekarni, aptece lub sklepie ze zdrową żywnością).

Nie są drogie.

Czasem otręby sprzedawane są barwione w postaci grudek lub kulek. Nie ma problemu. Po prostu są one sprasowane i połączone z sokiem z buraka lub marchwi. Takie otręby też mogą być użyte.

Jak oczyścić jelito grube?

Kuracja trwa jeden miesiąc. Otręby należy przyjmować trzy razy dziennie na 15 minut przed posiłkiem. Musisz wziąć 2 łyżki otrąb i zjeść popijając 1-2 szklankami wody (zamiast wody można popić je słabą herbatą bez cukru lub sokiem).

I prowadzisz normalne życie: jesz, pijesz, pracujesz, po prostu robisz swoje, dobrze się bawisz, itp.

Otręby muszą być koniecznie popite wodą, bo w przeciwnym razie cała kuracja nie ma sensu. Błonnik, który jest zawarty w otrębach zadziała tylko wtedy, gdy wchłonie w siebie wodę i napęcznieje.

Dzienna dawka nie może przekroczyć 6 łyżek otrąb. Nie jedz więcej, by stały się one jeszcze bardziej efektywne. Wszystko z umiarem, bo w przeciwnym razie pojawią się wzdęcia, uczucie pełnego żołądka itp.

Otręby możesz zabrać ze sobą do pracy i na 15 minut przez przerwą na posiłek zjeść 2 łyżki i popić wodą lub słabą herbatą.

Jak często należy oczyszczać jelito?

Miesięczną kurację otrębami powinno się wykonać raz w roku. No, a jeżeli chcesz, by Twoje jelita bez przerwy były czyste i pracowały bez zarzutu, to przyjmuj otręby stale rano, a błonnik będzie jak miotełka czyścił jelita.

Jedz 2 łyżki dziennie, popij 1-2 szklankami wodą (herbatą lub sokiem), zapominasz o wielu dolegliwościach i do tego świetnie wyglądasz.

Oczyszczanie jelita grubego kefirem

Pochodzi z Kaukazu, bo tam istnieją specjalne specyficzne bakterie, za pomocą których kisi się mleko.

Uważa się, że główną przyczyną starzenia są procesy gnilne w jelitach i starzejemy się dlatego, że trujemy się zgniłymi  substancjami z własnych jelit, a fermentowane produkty mleczne (szczególnie kefir) to potężny środek uzdrawiający i oczyszczający.

Kefir sprzyja regularnym wypróżnieniom. Hamuje rozkładanie się bakterii i oczyszcza wewnętrzną mikroflorę, dzięki czemu w jelitach odbudowuje się naturalne środowisko. Oprócz tego kefir dostarcza organizmowi niezbędne mikroelementy i poprawia odporność.

Oczyszczenie jelita grubego kefirem przyniesie Ci wiele korzyści.

Do oczyszczania będziesz potrzebował 2 litry kefiru. Ważne by to był dobry kefir, który będziesz pił z przyjemnością. Może to być kefir z zawartością tłuszczu 1%, 2,5% lub 3,2%.

To bez znaczenia.

Nawet, jeśli będziesz pił kefir o najwyższej zawartości tłuszczu 3,2% – nie martw się w jeden dzień nie utyjesz od niego. Osobiście wole kefir 2,5% lub 3,2% od tego 1%.

Oczywiście  kefir w zależności od producenta różni się między sobą. Weź taki, który lubisz (trzeba go pić cały dzień), a wtedy oczyszczanie przejdziesz z przyjemnością.

Możesz spróbować różne gatunki i wybrać ten, który przypadnie Ci do gustu.

Uwaga! Należy użyć tylko kefiru naturalnego bez dodatku cukru lub owoców.

Do oczyszczania jelita nie można zastosować jogurtu. Musi być kefir.

Jak oczyścić jelito grube?

Oczyszczanie kefirem trwa jeden dzień.

Co godzinę należy pic szklankę kefiru. W ten sposób „oszukujesz” organizm, zanim ten staje się głodny i prosi Cię o trochę jedzenia,  a Ty zawczasu mówisz mu „odwal się na jakiś czas”.

Dlatego można tak bez problemu wytrzymać do wieczora.

Kefir możesz zabrać ze sobą do pracy (lub kupić go w najbliższym sklepie), ale najważniejsze jest to, by po powrocie do domu nie złamać się i nie napchać swojego brzucha – no niestety trzeba trochę pocierpieć, a oczyszczanie wymaga wewnętrznej samodyscypliny, bo bez tego nic się nie uda.

Jak często należy oczyszczać jelito?

To oczyszczanie powinno odbywać się raz w miesiącu, ale można też kilka razy w zależności od potrzeby. Oczyszczanie kefirem pomaga w pozbyciu się zbędnych kilogramów.

Jeśli chcesz stracić dodatkowe 0,5-1 kg, to przeprowadź ją, a efekt masz zapewniony.

Oczyszczanie jelita grubego jabłkiem

Jabłka od dawna są uważane za doskonały sposób na utrzymanie zdrowia (np. Anglicy mówią „jabłko dziennie – i nie potrzebujesz żadnego lekarza”).

Znajdziesz w nich (jak we wszystkich owocach i warzywach) błonnik, który jak pamiętasz czyści „jak miotełka” jelita. Dodatkowo prawie wszystkie jabłka (oprócz tych słodkich) zawierają kwas jabłkowy, który doskonale rozpuszcza toksyny.

Do oczyszczania potrzeba 2 kg jabłek (najlepsze będą antonówki lub inna kwaśna odmiana). Tu podobnie jak przy kefirze, najlepiej wybrać swoją ulubioną odmianę jabłek, by oczyszczanie przebiegło z przyjemnością.

Jak oczyścić jelito grube?

Oczyszczanie jabłkami przeprowadza się w ciągu jednego dnia.

Podziel 2 kg jabłek na 7-8 części i jedz co 2 godziny. No i wsio 🙂

Jeśli lubisz jabłka ze skórką, to jedz na zdrowie, a jeśli nie to możesz je obrać. Niektórzy jedzą (np. ja)  też nasiona. Jeżeli lubisz – to bardzo proszę 🙂

Jeżeli chcesz pić – to pij herbatę bez cukru, wodę mineralną, napary ziołowe, ale nie pij dużo (3-4 szklanki wystarczą). Jabłka przecież zawierają sok.

Jabłka możesz zabrać ze sobą do pracy, a więc oczyszczanie nie zakłóci Twojego normalnego harmonogramu dnia.

Jak często należy oczyszczać jelito?

Oczyszczanie jabłkami możesz przeprowadzić 1-2 razy w miesiącu.

Oczyszczanie jelita grubego surowymi warzywami

Surowe warzywa – to skarbnica błonnika. To taka szczoteczka wnętrzności. To także bogate źródło witamin, a to korzystnie wpływa na stan skóry, włosów i paznokci.

Uwaga! Jednak ciągłe jedzenie surowych warzyw nie jest zdrowe, bo zbyt wysoka ilość błonnika będzie podrażniać jelita i nie wyjdzie Ci na dobre. Wszystko z umiarem.

Do oczyszczania będą Ci potrzebne:

• marchew,
• kapusta,
• kapusta pekińska,
• kalafior,
• zielona sałata,
• czarna rzodkiew
• rzodkiewki (biały lub czerwony)
• brukiew
• rzepa,
• papryka,
• cukinia
• ogórki,
• jabłka,
• koperek,
• pietruszka,
• kolendra.

Kup 2 kg dowolnych warzyw z tej listy i będziesz z nich przyrządzał sałatki. Będziesz potrzebował też trochę soli i niewiele oleju roślinnego (słonecznikowy, oliwa z oliwek, rzepakowy, sojowy, lniany).

Uwaga! Nie dodawaj do sałatek śmietany ani majonezu.

Jak oczyścić jelito grube?

Oczyszczanie zajmie Ci jeden dzień.

W tym czasie jesz tylko sałatki z surowych warzyw i nic innego (nawet chleba itp). Jeśli chcesz pić, to pij słabą herbatę, wodę mineralną lub sok.

A więc przygotuj dużą miskę sałatki warzywnej z każdego warzywa, które jest na liście, dodaj do niej niewielką ilość oleju roślinnego i trochę soli.

Uwaga! Nie dodawaj octu, bo pobudza on perystaltykę jelit, powoduje pragnienie i wzmaga apetyt.

No jeżeli się uprzesz, to możesz dodać trochę octu jabłkowego lub sosu sojowego.

Możesz trochę doprawić sałatkę i dodać trochę pieprzu, curry, czosnku, ale nie przesadzaj, bo ostre przyprawy też wzmagają apetyt.  Sałatkę przechowuj w lodówce i nakładają sobie porcję co dwie godziny

Nie rób dużych przerw między posiłkami, żeby nie być silnie głodnym.

Dla różnorodności możesz zrobić nie jedną, a różne sałatki, np. ja lubię taką sałatki:

• kapusta, marchew i czosnek;
• czarna rzodkiew, marchew i trochę jabłka;
• Kalafior, marchew i koperek;
• kapusta pekińska, papryka i kolendra.

I tak dalej. Bądź kreatywny. Najważniejszy, by sałatki były w Twoim guście, bo trzeba je jeść ze smakiem 🙂

Zioła (koper, pietruszka, koper) zawierają dużą ilość włókien. Niektórzy lubią żuć samą zieleninę, bez niczego. I bardzo słusznie! Bo jest to bardzo przydatne dla jelit.

Dlatego przyprawiaj sałatki ziołami dla zdrowia.

Sałatkę możesz zabrać ze sobą do pracy.

Jak oczyścić jelito grube?

Oczyszczanie może być wykonane raz w miesiącu. W ogóle codziennie warto zjeść solidną porcje sałatki z surowych warzyw. Dzięki codziennemu oczyszczaniu jelita będą lepiej funkcjonować i nie będziesz cierpiał na zaparcia.

Czy wiesz jakich produktów nie „mieszać” ze sobą, a jakich najlepiej nie spożywać wcale?

Kliknij i sprawdź»

Jutro kolejna porcja porad  🙂

Miłego dnia 😉

Reklamy

5 myśli na temat “Test na zanieczyszczone jelito grube

  1. Tak bardzo ważne dla zdrowia jest czyste jelito. Ja co dzień piję Błonnik Primvitalny, właśnie wypiłam jego poranną szklaneczkę. Pozdrawiam wszystkich dbających o zdrowie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.