Oczyszczanie jelita grubego według Małachowa


oczyszczanie jelita grubego wedlug malachowaOczyszczanie jelita grubego za pomocą lewatyw według Małachowa

Zanim rozpoczniesz oczyszczanie (dotyczy to każdego rodzaju), musisz się do tego wstępnie przygotować, a polega to na „zmiękczaniu” organizmu.

Uwaga! Da Ci to gwarancje powodzenia oczyszczania.

Na czym polega zmiękczanie organizmu?

To przygotowanie w trakcie którego toksyny i złogi zostają poruszone i przesunięte ze swoich miejsc do organów wydalających (nerki, wątroba, jelito grube) i wtedy procedura oczyszczania sprowadzi się tylko do wyrzucenia na zewnątrz wszystkich brudów nagromadzonych w organach wydalania.

Taką procedurę możesz przeprowadzić na różne sposoby. Ma to na celu rozluźnić, wygrzać i maksymalnie nawilżyć cały organizm, a osiągniesz to chodząc do sauny, łaźni parowej lub biorąc gorące kąpiele.

Uwaga! Małachow osobom odwodnionym, szczupłym zaleca gorące kąpiele, a otyłym saunę.

Czas trwania takiego zabiegu – od 5 do 25 minut, z obowiązkowym chłodnym lub zimnym prysznicem na końcu. Bardzo ważne jest byś poczuł, że po takim zabiegu Twoje ciało jest rozluźnione i rozgrzane. Przeprowadź od 3 do 5 zabiegów (w niektórych przypadkach można więcej, a zależy to od stopnia zanieczyszczenia organizmu oraz natury wyprowadzanych złogów).

Stosuj je codziennie lub co drugi dzień, w zależności od możliwości i Twojej wytrzymałości na ciepło.

Uwaga! Znakomicie na  zmiękczenie organizmu działa zjadanie rano 20 g roztopionego masła, a także mały masaż całego ciała z wcieraniem masła, po czym bierze się ciepły prysznic wodny. Trzeba tu jednak pamiętać o tym, że dla osób otyłych z tłusta cerą i nadmiarem flegmy to się nie nadaje i lepsze dla nich będzie krótkie bieganie, które zgrzeje cały organizm, poprawi krążenie krwi i wydalanie złogów przez skórę.

Kuracja oczyszczania jelita grubego przy pomocy lewatyw

Przeprowadziłeś zabiegi zmiękczające – możesz rozpocząć oczyszczanie jelita grubego.

Uwaga! Leczenie każdego schorzenia należy rozpocząć od oczyszczenia właśnie jelita grubego.

Najprościej, a zarazem najskuteczniej i łatwo dostępnym sposobem oczyszczania jelita grubego są lewatywy. Warto wiedzieć, że zgodnie ze źródłami starożytnej medycyny – lewatywy pomagają pozbyć się 80% chorób.

Dlatego taki zabieg powinien być potraktowany z powagą.

Podstawowym składnikiem jest tutaj woda, która w sposób mechaniczny wypłukuje zawartość jelita, ale niestety „przywarte ” do ścianek kamienie kałowe zostaną. Zazwyczaj do wody dodaje się sok z cytryny (lub roztwór kwasu cytrynowego), ocet jabłkowy oraz inne antyseptyki i zioła (np. rumianek, jaskółcze ziele itp.).

Substancje te częściowo normalizując środowisko kwaśne jelita, oddziaływują fatalnie na skład mikroflory, niszcząc potrzebne i niepotrzebne mikroorganizmy, a nawet oddziaływują niekorzystnie na błonę śluzową (np. jaskółcze ziele silnie ją wysusza).

Dlatego trzeba poszukać:

  • po pierwsze substancji, która oderwałaby „osad”;
  • po drugie składniki tej substancji powinny normalizować pH środowiska wewnętrznego, a także wybiórczo osłabiać chorobotwórczą mikroflorę, ale nie niszczyć tej, która jest nam potrzebna.
  • po trzecie nie mogą one podrażniać błony śluzowej jelita.

I natura dysponuje taką idealną substancją i co więcej – wytwarza ją Twój organizm 🙂 Bo jest to Twój własny mocz (właśnie widzę ja się krzywisz 🙂 )

Ale to właśnie uryna odpowiada wszystkim naszym wymaganiom.

Bo:

  • po pierwsze nie tylko przemywa jelito grube, ale z powodu większej koncentracji soli, niż w plazmie krwi (różnica dochodzi do 150 razy), dzięki osmozie „wysysa” wodę ze ścianek jelita, a także otaczającej go przestrzeni, a to powoduje nie tylko „odkwaszenie”, ale i odrywanie się osadu, kamieni kałowych i flegmy z jamy brzusznej!;
  • po drugie uryna ma pH środowiska kwaśnego, przy czym w koncentracji najbardziej korzystnej dla naszego organizmu i dlatego nie można jej przedawkować, a w związku z tym, że wytwarza ją nasz organizm oddziaływuje wybiórczo na wszystko, co jest związane z patologią, nie niszcząc zdrowego.

I tak bezpiecznie, a co najważniejsze w pełni zostają przywrócone niezbędne środowisko i mikroflora jelita grubego. Uryna (szczególnie ta własna) nie jest w stanie nic podrażnić w organizmie, wręcz przeciwnie likwiduje i leczy podrażnienia. Posiada ona własne antyseptyki, hormony, witaminy, substancje białkowe, a to są najlepsi odnowiciele błony śluzowej każdej części organizmu!

Wykonując lewatywę możesz wykorzystać własny mocz, jak i mocz zdrowych ludzi, a zwłaszcza dzieci tej samej płci.

Małachow udoskonalił ten zabieg, wielokrotnie zwiększając jego efekt.

Przygotowanie: zbierz około 2 l uryny i gotuj bez przykrycia w emaliowanym naczyniu do czasu, aż zostanie 500 gramów. W ten sposób otrzymasz wprost rewelacyjną substancję, która różni się niesamowicie od wszystkich płynów naszego organizmu.

Po zrobieniu takiej lewatywy może wyjść z Twojego organizmu tyle „dobrych rzeczy”, których istnienia nawet nie podejrzewałeś.

I właśnie wtedy docenisz niespodziewaną moc tej substancji 🙂

W czym tkwi jej oczyszczający sekret?

Po prostu:

  • sama woda staje się inna, uzyskuje superstrukturę, zostają najbardziej stałe „żaroodporne” kryształy, które według ostatnich badań niesamowicie uodpornią Twój organizm na wszelkiego rodzaju niekorzystne oddziaływanie;
  • zawartość soli kuchennej w urynie może wzrastać do 600 razy! A to niezwykła moc, która nie tylko „pompuje” wodę z organizmu, a ale z powodu silnego, gorzkiego smaku odrywa polipy jelita grubego. Zachodzi symulacja ścianki jelita i pojawia się perystaltyka. Po wykonaniu 1-2 lewatyw wytępisz pasożyty, a przy tym nie ucierpi korzystna mikroflora;
  • chociaż podczas oddziaływania termicznego w takiej urynie ulegają zniszczeniu wszystkie substancje organiczne, to powstają nowe – nieorganiczne, niebiałkowe, które są wielokrotnie silniejsze od hormonów, witamin itp.

Rezultatem wykonania takich lewatyw jest szybsze dojście do normy pH i mikroflory, zdrowieje błona śluzowa, znikają hemoroidy, polipy, kolki, a to jeszcze nie wszystko.

Z powodu zdolności do „nasycania” uryna wciąga do jelita płyn z całej jamy brzusznej, unosząc ze sobą śluz (można pozbyć się go tylko stosując długie okresy głodówki), który osiadł w nerkach, trzustce, w ściankach pęcherza, organach płciowych itp. i hamuje ich czynność. Uwolniwszy się od śluzu, organy odradzają się – sam się o tym przekonasz.

Wzmocnią się też mięśnie okolicy pachwiny, które śluz znacznie osłabia (jest to jedna z głównych przyczyn powstawania przepukliny). Odciążone są wszystkie organy wydzielania, zwłaszcza noso-gardzieli.

Mnóstwo ludzi stosowało już te lewatywy i przekonało się o ich ogromnej skuteczności.

Uwaga! Środki ostrożności, chociaż nieduże, ale musisz jednak zachować.

Przy mocnym porażeniu błony śluzowej jelita grubego (np. przy kolce wrzodowej) odparowana uryna będzie na początku powodować bóle (podobne jak przy oparzeniu) i w takim przypadku lepsza będzie lewatywa ze zwykłą uryną. Ból wskazuje, że wszystko co niepotrzebne zostało odrzucone, a chore miejsce poddaje się leczeniu.

Niedługo powstanie nowa tkanka i bóle znikną.

Małachow podkreśla, że niekoniecznie trzeba zacząć od odparowanej do 1/4 początkowej objętości uryny i lepiej rozpocząć kurację od zwykłej, a potem odparować ją do 1/2 objętości i dopiero potem do 1/4.

Dalej nie trzeba jej odparowywać, ponieważ struktura wody z najbardziej energetycznej przemieni się w zwyczajne mydło i efekt zniknie.

Organizm może też gwałtownie odreagować na podwyższoną energetykę takiej lewatywy, bo wyrównuje ona zachwianie energetyki w organizmie i jeżeli masz z tym poważne problemy, to po prostu mocniej odreagujesz i możesz źle się poczuć, ale powoli wszystko wróci do normy.

Jak wykonywać lewatywy oczyszczające jelito grube?

Jeśli będziesz stosować lewatywę ze zwykłej uryny (najlepiej właśnie zacznij od niej), to weź jej ok. 1 litra, a jeśli z odparowanej to 1/4 litra. Zacznij od 100-150 g i stopniowo doprowadź do 500.

Uwaga! Jeśli będzie Ci przeszkadzało poczucie obrzydzania, to możesz stosować słoną wodę (2 łyżki stołowe na 1 litr wody).

W pierwszym wypadku (gdy zastosujesz zwykłą urynę) użyj wlewu doodbytniczego syfonowego, a w drugim zwykłej gruszki.

Jak wykonać wlew: nalej do pojemnika urynę i zawieś go na wysokości nie większej niż 1,5 metra nad podłogą. Zaciśnij rurkę (lub zakręć kranik). Przyjmij pozycję klęczącą (miednica wyżej ramion), wprowadź rurkę do odbytu na głębokość 25-50 milimetrów i stopniowo wpuszczaj płyn do jelita.

Uwaga! Gdy Twoje jelito grube jest przepełnione kamieniami kałowymi, to wtedy płyn może wylewać się z powrotem lub rozpychać małą wolną przestrzeń i wywołać bóle. Żeby temu zapobiec, kontroluj wlew, zaciskając rurkę lub przykręcając kranik. Oddychaj przy tym  wolno, głęboko, wypinając brzuch na wdechu i wciągając na wydechu. Gdy jelito zostanie oczyszczone, 2 litry płynu wchodzą do środka łatwo i swobodnie w ciągu 30-40 sekund. Po tym, jak płyn wszedł, połóż się na plecy i podnieś miednicę. Dobrze jest wykonać stójkę na ramionach (tzw. „świecę”) lub umieścić nogi za głową („pług”). W takiej pozycji przebywaj 30-60 sekund. Dodatkowo możesz wciągać brzuch. Dzięki temu płyn poprzez okrężnicę zstępującą przeniknie do okrężnicy poprzecznej. Potem ostrożnie połóż się na plecach i przewracaj na prawy bok. Płyn z okrężnicy poprzecznej przedostaje się do trudno dostępnej części wstępującej i do ślepej kiszki.

Właśnie taka technika pozwoli Ci przemyć dokładnie całe jelito grube.

Nie możesz zapomnieć o tych niuansach, bo zostały one  sprawdzone w praktyce. W przeciwnym razie zostanie oczyszczona tylko część jelita, pozostawiając patologię – ogniwo przyszłych chorób w początkowym stadium – ślepej kiszce.

Zabieg możesz przeprowadzać do oczyszczenia jelita grubego w dowolnym i wygodnym dla siebie czasie, ale zaleca się czynić to po zachodzie słońca.

Jak długo wykonywać lewatywę oczyszczającą jelito grube?

Małachow zaleca leżenie na plecach lub prawym boku 5-15 minut, jeśli nie występuje silne parcie. Potem można wstać i pochodzić, a gdy wystąpi parcie iść do toalety.

Zaleta lewatywy z uryny jest to, ze przebywają one w organizmie tyle, ile potrzeba. Na początku parcia po nich są gwałtowne i mocne, a później okresy oczekiwania na parcie tym dłuższe, im czystsze staje się jelito.

Dlatego nie denerwuj się, bo organizm sam wie, kiedy ją wypuszczać i wszystko odbywa się pod jego ścisłą kontrolą.

Jak stosować oczyszczające lewatywy z uryny?

Cykl stosowania lewatyw z uryny jest następujący: jednolitrowe codziennie, przez tydzień. W drugim tygodniu stosuj je co drugi dzień, w trzecim – co 2 dni, w czwartym – co 3 dni, w piątym – jeden raz w tygodniu. Dalej możesz kontynuować raz co 1-2 tygodnie. Cykl ten należy powtarzać 2-3 razy w roku, w czasie wiosennego i jesiennego przesilenia, oraz (zwłaszcza ciepłe) – w styczniu – lutym.

Cykl z odparowaną uryną wygląda następująco: zacznij od 100 g i zwiększaj co drugi dzień dawkę jeszcze o 100 g. Gdy dojdziesz do 500 g, zrób 2-4 takich lewatyw, a potem co drugi dzień zmniejszaj dawkę o 100 g, dopóki nie dojdziesz do 100 g jednorazowo. Dalej możesz robić 100-150 gramową lewatywę raz na 1-2 tygodnie.

Powtórz ten cykl podobnie, jak poprzedni, w tym samym czasie.

Złogi i toksyny nosisz w sobie nawet  o tym nie wiedząc. Zobacz jak to usunąć…

Kliknij i sprawdź»

Miłego dnia 😉

Jedna myśl na temat “Oczyszczanie jelita grubego według Małachowa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.