Jak poprawić trawienie?


posiłekPopraw ten nawyk, popraw swoje zdrowie

Dzisiaj kolejne porada dotycząca lepszego trawienia

Jeśli przeczytasz dzisiejszy artykuł… i wprowadzisz proponowaną zmianę do pewnej czynności, którą robisz codziennie… będziesz po prostu zdrowszy. A dzięki temu będziesz szczęśliwszy — ponieważ dobre zdrowie to klucz do szczęścia.

Widzisz, w słynnej mantrze „Jesteś tym, co jesz” zabrakło drugiej części: „Jesteś tym, JAK jesz”.

Większość ludzi żyje w pośpiechu i je w pośpiechu, zapominając przy tym, jak ważne dla doskonałego trawienia jest…

DOSKONAŁE PRZEŻUWANIE KAŻDEGO KĘSA

Nawet najzdrowsza Super Żywność będzie podrażniała jelita, jeśli nie zostanie dobrze pogryziona.

Dlatego nawyk doskonałego przeżuwania każdego kęsa może stanowić najprostszą, a zarazem największą zmianę, jaką zrobisz dla własnego zdrowia.

Bo po pierwsze: dokładne żucie mechanicznie rozbija stały i półstały kęs na lekkostrawną papkę. Żołądek i jelita nie mają zębów, dlatego nie rozbiją nawet ugotowanej marchewki czy owocu. To fizjologiczny fakt.

Po drugie: dokładne żucie chemicznie rozbija pożywienie za sprawą enzymów trawiennych wydzielanych w jamie ustnej. (Dla przypomnienia: jeśli kęs jest dobrze pogryziony, 80% węglowodanów, 15% tłuszczy i 5% białek trawi się już tu, w ustach.)

Po trzecie: dokładne żucie dostarcza informacji dla jelitowego układu nerwowego, dzięki której możliwe jest skuteczne rozpoznanie nadchodzącej substancji, a co za tym idzie — wydzielenie właściwych enzymów trawiennych dla wydajnego przetworzenia posiłku.

Z drugiej strony niedostateczne żucie powoduje, że frakcje pokarmu są zbyt duże i nie mogą zostać poddane wstępnemu trawieniu pozaustrojowemu, jak i dalszemu trawieniu wewnątrzustrojowemu.

W rezultacie:

  • składniki odżywcze pozostają zablokowane w kawałkach pokarmu i nieosiągalne dla organizmu;
  • zamiast odżywiać, kawałki te stają się ciężarem dla przewodu pokarmowego, powodując niepotrzebne zużycie nabłonka i kosmków jelitowych;
  • oraz najgorsze: te niestrawione kawałki i substancje zaczynają gnić w jelicie grubym, gdzie istnieją idealne warunki (temperatura i wilgotność) dla rozkładu, rozwoju patogenów i powstawania toksyn.

Doświadczenie często pokazuje, że największe przełomy daje wprowadzenie najprostszych zmian. Dlatego te najprostsze zmiany często są największymi tajemnicami zdrowia.

Prywatnie jestem przekonany, że doskonałe przeżuwanie jest jedną z nich.

Wyobraź sobie, jaka to ulga dla jelit i całego przewodu pokarmowego — twojego centrum witalności — kiedy aż 80% chleba trawione jest w ustach, czyli tam, gdzie naturalnie powinno!

A teraz spróbuj sobie wyobrazić, co się w praktyce dzieje, jeśli niedokładnie przeżuwasz kęs. Białka i węglowodany z połkniętego jedzenia gniją w jelitach, póki nie opuszczą ciała przy wypróżnianiu.

Jeśli, dla przykładu, zew natury nachodzi raz na tydzień, wówczas powstałe toksyny przedzierają się do krwiobiegu przez siedem dób — dniem i nocą.

Stąd — niedokładne przeżuwanie oznacza postępujące i nieustanne samozatrucie. Jeżeli proces ten trwa latami, nadmierna obecność toksyn manifestuje się pod postacią chorób i mocnych zabrudzeń na papierze toaletowym.
jedzący człowiek

To potwierdzony fakt: całkowicie zdrowy człowiek nie potrzebuje ani kawałka papieru toaletowego ze względu na całkowity brak nienaturalnych zanieczyszczeń oraz dysbiozy.

Mądrze byłoby zatem pić codziennie napój, który pobudza aktywność jelit, aby na czas wyrzuciły z ciała te wszystkie substancje, niosące tak rozległe spustoszenie.

Nic prostszego — wsyp miarkę Błonnika Witalnego do szklanki, zalej wodą i wypij po minucie, gdy lekko spęcznieje:

Błonnik witalnyCzy Błonnik Witalny jest dla Ciebie?»

Zwykle osoby go pijące chodzą na tron codziennie lub co drugi dzień. Cudownie, ponieważ to oznacza, że jelita właśnie zaczęły pracować właściwym rytmem — tak, jak zawsze powinny.

Powodzenia 🙂

Jedna myśl na temat “Jak poprawić trawienie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s