Jak nie chorować? – kolejne porady..


zdrowy człowiek10 sekretów najzdrowszych ludzi na planecie

Jeśli uczyć się doskonalenia zdrowia, to tylko od najzdrowszych ludzi na planecie!

Doktor Weston Price był amerykańskim lekarzem dentystą, sławnym ze względu na teorię wpływu odżywiania na zdrowie zębów oraz zdrowie w ogólności.

Price zauważył, że dieta pełna cukru, mąki i olejów roślinnych prowadzi do schorzeń zębów oraz deformacji w obrębie jamy ustnej, twarzy i czaszki.

Chcąc to udowodnić, wyruszył z żoną w liczącą ponad 150 tys. kilometrów podróż po świecie w poszukiwaniu przyczyn powstawania próchnicy zębów. Znalazł jednak coś wspanialszego — spotkał ludzi cieszących się idealnym zdrowiem.

Jakich odkryć dokonał doktor Price?

1. Zauważył, że stan uzębienia odpowiadał ogólnemu stanowi zdrowia danego osobnika.

2. W społecznościach żyjących w TRADYCYJNY sposób, które miały dostęp do lekarzy mogących dokonać badań i zweryfikować te informacje, nie zanotowano przypadków raka, artretyzmu, reumatyzmu, szkorbutu, krzywicy i wielu innych powszechnych ówcześnie schorzeń.

3. W niektórych ze zbadanych grup ludzi odżywiających się TRADYCYJNIE, normalne było posiadanie doskonałego wzroku, pozwalającego wychwycenie gwiazd uważanych dotąd za widoczne tylko przez teleskop. Australijscy Aborygeni potrafili oglądać nie tylko słabo widoczne gwiazdy, ale również śledzić i opisywać ruch zwierząt z odległości ponad półtora kilometra.

4. Ludzi żyjących w TRADYCYJNY sposób wyróżniał wysoki wzrost (182-228 cm), niespotykana siła i hart. Mogli przemierzać oszałamiające odległości w górzystym terenie obciążeni bagażem o ciężarze 90-130 kilogramów, nawet w podeszłym wieku. Aktywność fizyczna zajmowała centralne miejsce w ich życiu.

5. Szczegóły ich tradycyjnej diety objęte były ścisłą tajemnicą i traktowane jako informacje mające kluczowe znaczenie dla przetrwania grupy. Zdradzano je dopiero po wielu namowach.

6. W TRADYCYJNYCH społecznościach nie praktykowano szczotkowania zębów, a mimo to próchnica nie była obecna.

7. W TRADYCYJNYCH społecznościach nie występowała gruźlica, która trapiła pozostałą część świata i była przyczyną niezliczonej liczby zgonów. Gdy tradycyjne grupy zaczynały stosować nowoczesną dietę, w ślad za tym następowała epidemia gruźlicy, której niemal w stu procentach przypadków towarzyszyła próchnica zębów.

8. W społecznościach stosujących TRADYCYJNĄ dietę nie występowała przestępczość. Ogólne poczucie szczęśliwości, harmonii i szczodrobliwości tych ludzi, wcześniej zauważane przez innych badaczy, także zostały potwierdzone przez doktora Price’a.

9. Analizy wykonane przez doktora Price’a wykazały, że w diecie TRADYCYJNEJ było obecne:

a) od czterech do sześciu razy więcej witamin rozpuszczalnych w wodzie (witaminy B i C),

b) wapnia i magnezu,

c) sześć do dziesięciu razy więcej witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (witaminy A, D i E)

d) oraz trzy do sześciu razy więcej błonnika pokarmowego.

10. Po wprowadzeniu do jadłospisu swoich pacjentów pożywienia zbliżonego do tego, jakim odżywiano się TRADYCYJNIE, doktor Price obserwował gwałtowną poprawę ich zdrowia.

Cóż, błonnik jest TRADYCYJNYM pożywieniem dla zdrowia Twoich jelit. Ale tylko jeśli pochodzi z pożywienia ALBO w formie, w jakiej stworzyła go Matka Natura — pod postacią Błonnika Witalnego:

Błonnik witalnyBłonnik Witalny – prawdopodobnie jedyny, który chcą polecać lekarze»

Powodzenia 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s