Full detox


oczyszczanie organizmuKuracja młodości – full detox

Kuracja przedstawiona poniżej pozwala na wykonanie kompleksowego oczyszczenia organizmu.

Może na początek postaram przedstawić Ci kilka faktów mówiących w jaki sposób reaguje „zatruty” (zanieczyszczony) organizm. Uwierz każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu ma organizm zanieczyszczony!

„O higienie zewnętrznej każdy wie z dzieciństwa, natomiast o higienie wewnętrznej my wiemy niewiele. Podczas gdy stan naszych wewnętrznych organów określa nasz wygląd zewnętrzny. Mało kto wie, że u dorosłej osoby w jelicie grubym znajduje się od 8 do 15 kg kamieni kałowych, które człowiek nosi przez całe życie a nie są mu do niczego potrzebne.” (Michał Tombak)

Gdy organizm jest zanieczyszczony podstawowe procesy fizjologiczne są bardzo utrudnione. Krew jest gęsta od nadmiaru toksyn i w mniejszym stopniu jest ona w stanie transportować odżywcze substancje do poszczególnych komórek, czego wynikiem są częste bóle, osłabienia, zmiany nastroju itd.

Jelito grube dla nas jest jak doniczka dla roślin, a strawiony pokarm gra rolę dobrze nawiezionej gleby. Człowiek – to drzewo. Ścianki jelita grubego są pokryte korzonkami, które podobnie jak korzenie rośliny, wsysają do krwi pożyteczne substancje. Każda grupa korzonków odżywia odpowiedni organ. Zbyteczne pozostałości są wydalane.

To jest zrozumiałe. A co się dzieje z nie strawioną bryłką? Podczas następnego posiłku do niej dokleja się jeszcze jedna, potem jeszcze … Nie strawiony pokarm przylepia się do ścianek jelita grubego. Człowiek nosi ich aż po kilka kilogramów. A co się dzieje z tymi produktami „przechowywanymi” przez wiele lat w temperaturze powyżej 36 st. C nietrudno sobie wyobrazić. (Giennadij Małachow)

Funkcjonujący nadal pod warstwą „brudów” układ wchłaniający jelita grubego dostarcza do ciała toksyny, substancje rakotwórcze, produkty gnicia. To się rozumie samo przez się, że z tych substancji nie zbuduje się nowych komórek. Rozchodzą się one z krwią po całym organizmie i stopniowo osiadają na ściankach naczyń krwionośnych, w stawach doprowadzając do stanów zapalnych organizm.

Dlatego kategorycznie przynajmniej raz na rok powinieneś przeprowadzać kompleksowe oczyszczanie organizmu by nie dopuścić do szerzenia się chorób i stanów zapalnych.

Jeśli chcesz  dowiedzieć się więcej o wyżej wymienionych zagadnieniach odsyłam do książki Michała Tombaka – „Jak żyć długo i zdrowo” oraz Giennadija Małachowa– „Lecznicza głodówka”.

Kuracja oczyszczająca organizm

Pierwsze trzy tego typu kuracje powinieneś przeprowadzać w komfortowych warunkach (wolne od pracy, szkoły, żadnego stresu). Organizm w tych dniach będzie przechodził swoistego rodzaju procesy oczyszczania i związane z nimi zmęczenie będzie nam towarzyszyć przez kilka dni.

Na początek najważniejszym jest; „pozytywne podejście do sprawy”. Nie możesz podejmować się żadnego wyzwania jeśli w gruncie samego siebie nie jesteś pewien, że to co robisz ma sens i da Ci wiele korzyści. Musisz uwierzyć i z wielkim oddaniem dążyć do celu, tylko wtedy cel stanie się tak bliski jak nigdy dotąd.

Zauważ jedną zasadnicza rzecz, dlaczego ludziom pesymistycznie nastawionym do życia jest trudniej? Ponieważ sami sobie wmawiają niepowodzenia, aż w końcu stany zaistniałe w ich głowach stają się rzeczywistością. Dlatego proszę o jedno, o jak najwięcej optymizmu w Twoim życiu, musisz nauczyć się śmiać nawet z najgorszych niepowodzeń a Twoje życie zmieni się i to bardzo.

4 fazy kuracji oczyszczającej organizm

1. Faza przygotowania (czas dobrany indywidualnie ok. kilkunastu dni).

2. Faza wprowadzenia (czas trwania: 2-3 dni).

3. Faza właściwa – głodówka (czas trwania: 7 dni).

4. Faza regeneracji (czas trwania: 5-7 dni).

1. Faza przygotowania (czas trwania uzależniony od Twoich nawyków żywieniowych )

Jest to faza przygotowania organizmu do zmiany jaka nastąpi w późniejszym czasie. Twój zanieczyszczony organizm musisz po części odtruć i przygotować na „szok”. „Szok”? Szokiem stanie się fakt, iż w późniejszym czasie kuracji Twój organizm nie będzie dostawał żadnego pożywienia z zewnątrz, – tylko czysta woda.

Wynikiem tego, organizm sam zacznie „zdobywać” pożywienie, poprzez trawienie wewnętrzne, na początek: tkanki tłuszczowej a później wszystkich niepotrzebnych i chorych komórek, które zalegają bezużytecznie w Twoim organizmie.

Długość tej fazy jest uzależniona od Twoich indywidualnych skłonności do niezdrowego odżywiania, ilości sportu, narażenia na stres. Do wszystkiego tego co miało na Ciebie niekorzystny wpływ w przeszłości.

Jeśli jesteś osobą, która bardzo źle się odżywiała, uprawiała mało sportu a stres towarzyszył Ci prawie codziennie będziesz musiał poświecić więcej czasu na przygotowanie nawet kilkanaście dni. Weganie i osoby prowadzące zdrowy tryb życia będą potrzebowały kilku dni na przeprowadzenie tej fazy.

W tym czasie próbujemy zmienić swój styl życia, z pesymistycznego na optymistyczny, zaczynamy interesować się sportem (przynajmniej troszkę), biegi, rower itd. Musimy rozruszać swój ospały organizm to pierwszy i bardzo ważny krok.

Następnym krokiem jest zmiana jadłospisu – i to pewnie będzie najtrudniejsze. Musisz dać sobie spokój z niezdrowym jedzeniem (smażone potrawy, zdecydowanie pomału należy rezygnować z jadania mięsa, wysokokalorycznych produktów). Etapami wyrzucaj z jadłospisu produkty, które są najmniej zdrowe. Kolacje jedz najpóźniej do godziny 17:00.

Zaczynaj wprowadzać do swojego menu dużą ilość warzyw i owoców. Postaraj zaopatrzyć się w sokowirówkę, która później będzie Twoim największym przyjacielem w kuchni. Rób sobie świeże soki i pij nawet po 2 litry dziennie. Soki w kartonikach nie nadają się do spożycia nawet poza tą kuracją!!! Nawet jeśli na kartoniku pisze, że nie posiadają konserwantów nie usprawiedliwia to faktu, że większość soków składa się z koncentratów, gdzie to one posiadają ogromne ilości konserwantów! Do jadłospisu dodaj również pestki roślin, zioła, oliwę z oliwek, orzechy, suszone owoce itd.

Gdy już zmieniłeś swój jadłospis, wprowadziłeś trochę sportu w swoje życie następnym krokiem jest wykonanie, czegoś co może Cię przerazić aczkolwiek nie powinno… – LEWATYWA!

O zbawiennym działaniu lewatywy możesz doszukać się wielu informacji nawet w samym internecie.

Ludzkość zapomniała o tym świetnym sposobie na oczyszczenie jelit. Przecież łatwiej jest nam teraz zaaplikować środki przeczyszczające, nie? Jednak środki przeczyszczające nie działają ani w połowie tak dobrze jak zwykła lewatywa a do tego naruszają naturalną florę jelitową.

Lewatywa mechanicznie usuwa, zalegające latami złogi kałowe w jelitach!!!

Jak zrobić lewatywę?

Należy w aptece (lub na allegro koszt ok. 22 zł.) zakupić worek do lewatyw (może być też gruszka, lecz jest to mniej wygodne). Worek napełniasz nie gazowaną przegotowaną i schłodzoną najlepiej „Żywiec” lub inna, letnią (do temp. ciała 36,6C) wodą z dodatkiem soku z 2 cytryn w ilości około 2 litrów. Sok z cytryn musi być czysty (przecedzony) by nie doprowadził do zatkania irygatora. Worek wieszasz na wysokości 1 lub 1,5 metra. Klękasz na podłodze w takiej pozycji (będąc na czworakach), aby nogi były oparte o podłogę, pupa wyżej.

Końcówkę irygatora wkładasz do odbytu, spuszczasz zacisk i płyn sobie sam ścieka. Niektóre osoby już po szklance płynu odczuwają parcie, więc powinno się zaczynać od małych ilości, stopniowo dochodząc do 2 litrów płynu. Po zakończeniu lewatywy (aż cała woda ścieknie) należy położyć się na prawy bok, potem na lewy, na plecach, unieść pupę do góry, pomasować brzuch, aby płyn mógł dotrzeć do całych jelit. Staraj się wytrzymać jak najdłużej! Po kilku minutach, gdy wystąpi uczucie parcia, siadasz na muszli i wydalasz. Wydalanie będzie trwało ok. 20 minut. Ostatecznie zakończy się oddaniem moczu.

Zobaczysz co nosiłeś przez te wszystkie lata w swoich jelitach, widok i zapach będzie odrażający.

Uwaga! Jeśli  kategorycznie nie chciałbyś stosować lewatyw powinieneś liczyć się z tym, że pierwszy okres „fazy właściwej – głodówki” może u Ciebie przebiegać z wielkimi dolegliwościami. Mogą wystąpić bóle głowy, zawroty, mdłości, gorsze samopoczucie.

Lewatywa jest więc obowiązkową czynnością poprzedzającą!!!
Bez jej wykonywania proszę nie przechodź do dalszych etapów. Mogłoby to Ci tylko zaszkodzić!

W fazie przygotowania, takich lewatyw wykonaj kilka! Lewatywy powinny być wykonywane co drugi dzień!

W fazie przygotowania dobrze jest zrobić sobie 24 godzinną głodówkę (nic nie jesz tylko pijemy wodę). Jest to powolne przyzwyczajenie organizmu do działań jakie będziesz wykonywać w fazie właściwej.

2. Faza wprowadzenia (czas trwania 2-3 dni)

Jest to etap, w którym rezygnujesz kategorycznie z jedzenia mięsa!!!

Wprowadzasz również codzienne ciepłe kąpiele. Są one bardzo pomocne w procesie oczyszczania. Chodzi o to, aby wszystkie komórki, tkanki przygotować tak, aby toksyny mogły się jak najszybciej z nich wydostać. Temu najlepiej służą ciepłe kąpiele. Codziennie, przez 2-3 dniowy okres poprzedzający fazę właściwą – głodówkę, możesz dwa razy dziennie, przez około 10 minut lub krócej – jest to zależne od Twojego wieku i kondycji odpoczywać sobie w wannie. Staraj się chodzić na częste spacery nawet kilka kilometrów dziennie!

W etapie tym pij duże ilości świeżo wyciśniętych soków owocowych i warzywnych. Jedz surówki.

W przeddzień „fazy właściwej – głodówki” pij tylko same soki.

Wieczorem zrób lewatywę!!!

Ostatni posiłek (złożony z szklanki soku) wypij koło godziny 18:00. Później pij już tylko czystą przegotowaną wodę „Żywiec, Primavera lub inną”.

3. Faza właściwa (czas trwania 7 dni)

Faza trzecia to czas jaki dostaje od Ciebie organizm „w prezencie”, aby pozbierać się po latach złego traktowania.

Przez najbliższe dni Twój organizm będzie poddany tak zwanej „operacji bez skalpela” – „samouleczania”!

Przez te dni pij tylko czystą nie gazowaną źródlaną wodę!!! Odstaw kategorycznie wszelkiego rodzaju używki, papierosy, alkohol, kawę, tabletki antykoncepcyjne itd!!!.

Nie wolno Ci nic jeść!!!

Organizm przestawia się na trawienie wewnętrzne (endogenne) i każdy nawet najmniejszy kąsek powoduje zmianę na trawienie zewnętrzne. Wtedy ta kuracja nie ma sensu! Silna wola to klucz do sukcesu, musisz ją w sobie wyrobić. Przecież możesz tak wiele zyskać.

Możesz myć zęby ale jedynie pastą bez fluoru. Myj się tylko w czystej wodzie szorując szorstką gąbką. Nie używaj szamponu, mydła i antyperspirantów!!! W tej fazie myj się kilka razy dziennie!!! Najlepszym sposobem jest prysznic.

Uwaga! Podczas oczyszczania organizm wyrzuca przez skórę duże ilości toksyn dlatego tak ważne są częste prysznice!

Podczas tego etapu Twój organizm zostanie poddany wielkiej próbie. Zaczniesz odczuwać lekkie lecz uciążliwe dolegliwości (nie we wszystkich przypadkach, zależy to głównie od dobrego przygotowania się to tej fazy). Jednak im bardziej „grzesznie” żeś żył (odżywiał się) tym dolegliwości będą bardziej dokuczliwe. Mogą pojawiać się nudności, bóle głowy, osłabienie, bóle stawów. Jeżeli miałeś problemy z trądzikiem stany te mogą się nasilić, ale spokojnie – to wszystko minie. Są to naturalne symptomy tego, że Twój organizm się oczyszcza.

W środku odbywa się walka. Wiele osób rezygnuje
z tej fazy kuracji nie mogąc poradzić sobie z tymi objawami.

Musisz to przetrzymać!

Gdyby jednak objawy były bardzo dokuczliwe wypij pół szklanki letniej czystej wody z dodatkiem łyżeczki miodu i kilku kropel cytryny. Później kontynuuj kurację dalej.

Biorąc pod uwagę dolegliwości, które będą mogły pojawić się w czasie kuracji powinieneś wygospodarować kilka dni wolnego od pracy czy też szkoły.

Podczas tej fazy wskazany jest spokój i ciągły relaks.

Nie możesz zapomnieć również o krótkich codziennych spacerach i wieczornych kąpielach. Nie zapominaj również o piciu wody np. Żywiec, Primavera lub inną, często lecz małymi łykami (min 2 litry na dobę). Najgorsze będą dla Ciebie 3 pierwsze dni tej fazy. Bowiem w tym czasie organizm zacznie przechodzić na wewnętrzne oczyszczanie po wieloletnim, złym traktowaniu. W następnych dniach fazy właściwej (głodówki) będzie już tylko lepiej. Powinieneś poczuć lekkość, czystość na umyśle. Twoje zmysły wyostrza się bardzo. Wzrok się polepszy słuch się wzmocni. Zapachy będziesz odczuwał z dużą dozą intensywności.

Uwaga! Nie zapominaj o robieniu lewatywy (co 2 dni).

4. faza regeneracji (czas trwania 5-7dni)

Etap regeneracji jest bardzo ważnym elementem całej kuracji mógłbym nawet rzec, że najważniejszym. Od jego konsekwentnego wykonania będzie zależało Twoje zdrowie! W tym etapie nie musisz robić już lewatyw!!! Zaczniesz je robić podczas następnej kuracji.

W czasie 7-dniowej głodówki żołądek i cały Twój przewód jelitowy zmniejszają się, a trawienie częściowo „przechodzi” na poziom komórek. Musisz teraz je delikatnie „uruchomić”.

Na początek musisz zadbać o stan swojej jamy ustnej. W ostatnim dniu głodówki (dzień 7) koło godziny 16:00 powinieneś wykonać następującą czynność:

wziąć skórkę od chleba, natrzeć czosnkiem, starannie przeżuć i wypluć. Zabieg ten umożliwi Ci oczyszczenie jamy ustnej ze złogów i toksyn.

Później musisz uruchomić swój układ trawienny. W zależności od pory roku, w której przeprowadzasz kuracje musisz postępować następująco:

latem wychodź z głodówki na soku pomidorowym, jesienią i wiosną – na soku z marchwi, zimą – na kwaśnym mleku (kefirze).

W początkowym stadium fazy regeneracji (pierwszy dzień) soki rozcieńczaj z wodą w proporcji 1:1. Tak przygotowane soki pij przez pierwszy dzień, później normalnie.

Uwaga! W okresie regeneracji konsekwentnie wystrzegaj się soli. Jedz potrawy bez dodatku soli.

I tak około godziny 17:00 wypij szklankę (200 gramów) zsiadłego mleka lub kefiru (lub też soku 1:1 z wodą, zależy od pory roku). Kwaśny smak stymuluje energetycznie czynność trawienną. Kwaśne środowisko i mikroorganizmy od razu stwarzają odpowiednie warunki w przewodzie żołądkowo-jelitowym, co sprzyja właściwemu trawieniu, tworzy prawidłową florę bakteryjną i pobudza funkcje trawienne.

Następnego dnia pij soki owocowe: z marchwi, kapusty, jabłek, buraka, pomidora lub ich mieszanki w proporcjach np. marchew i seler (proporce 2:1), marchew i jabłko (2:1), marchew i burak (2:1) itd. Kolor soku z marchwi, oddziałując poprzez wzrok, stymuluje zdolności trawienne i tym samym przekazuje impuls do włączenia funkcji trawiennej. Duża zawartość karotenu działa wzmacniająco na śluzówkę przewodu pokarmowego.

Sok z marchwi ma silne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, a dzięki wysokiej zawartości cukrów naturalnych jest szybko trawiony i wykorzystywany przez organizm Pamiętaj, że wszystkie soki muszą być świeżo przygotowane i nie mogą być to napoje z kartoników. Już wiesz, że one się nie nadają!

Następnego dnia przygotuj sałatkę z tartej marchwi i kapusty, z wyciśniętym sokiem z około połowy pomarańczy. Pamiętaj aby owoce i warzywa w sałatkach w tym okresie były
dobrze rozdrobnione. W ciągu dnia pij wodę np. Żywiec, Primavera lub inną.

Na obiad możesz zjeść sałatkę z tartej marchwi, pokrojonego selera i kapusty, doprawioną sokiem jabłkowym. Do tego pij świeżo przygotowane soki.

Później do warzyw i świeżo wyciśniętych soków możesz dodawać kaszę z nie oczyszczonego ziarna – jaglaną, gryczaną, pszenną (bez masła). W ciągu następnych 3-4 dni kontynuuj taką dietę, a następnie możesz zacząć dodawać do pożywienia orzechy, ciemny chleb, ryż i niewielką ilość roztopionego masła.

Pamiętaj aby zbyt szybko nie powrócić do swoich dawnych złych przyzwyczajeń kulinarnych. Mięso wprowadź dopiero w 8 dniu fazy regeneracji i to w bardzo małych ilościach. Trwaj w zdrowym odżywianiu jak najdłużej. Wiem, że nikt nie jest w stanie prowadzić idealnej diety ale staraj się jeść w zgodzie z swoimi odczuciami a nie pragnieniami!.

Tego typu kuracje możesz przeprowadzać profilaktycznie raz do roku. Chyba, że będą to krótsze głodówki np.1-3 dniowe wtedy możesz wykonywać ich kilka w ciągu roku.

Powodzenia 🙂

Błonnik witalnyBADANIA DOWODZĄ: Kto Dba o Higienę Wewnętrzną Organizmu, Ten Żyje Dłużej»

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s