Chodzenie boso


chodzenie bosoJesteś nie do życia? Obwiniaj buty…

Pozwól, że dziś zacytuję fragment niedawno wydanej książki (2013) o okazałym znaczeniu uziemienia dla ludzkiego ciała — podłączeniu się do Ziemi.

Fragment pochodzi z książki „Uziemienie. Jak czerpać zdrową energię z Ziemi” autorstwa Clintona Obera.

* * *

David Wolfe, autor, mówca i autorytet wypowiadający się bez ogródek na temat zdrowia i stylu życia uznaje „zwykły but” za być może „najbardziej niebezpieczny wynalazek świata”.

Po piętnastu latach badań nad odżywianiem i stylem życia, obwinia buty o to, że są jednym z „najbardziej destruktywnych winowajców odpowiedzialnych za stany zapalne i choroby autoimmunologiczne” w naszym życiu, ponieważ separują nas od uzdrawiającej energii Ziemi.

Powiada: „Nałóż but, a już po tobie.”

Świętej pamięci dr William Rossi, podiatra z Massachusetts, historyk przemysłu obuwniczego, napisał wiele poruszających komentarzy na temat tego, co buty robią dla stóp. Wierzył, że obuwie jest integralną częścią pielęgnacji stóp i często narzekał, że
producenci butów nie rozumieją stóp, a ludzie od stóp nie rozumieją butów.

„Naturalny chód jest biomechanicznie niemożliwy do osiągnięcia dla jakiejkolwiek osoby noszącej buty.” — Napisał w 1999 roku w artykule do Podiatry Management. — „Rozwinięcie naszych unikalnych ludzkich stóp i w rezultacie naszego charakterystycznego sposobu chodzenia, zajęło cztery miliony lat, co stanowi nadzwyczajny wyczyn bioinżynierii. Jednak w ciągu zaledwie kilku tysięcy lat i za pomocą jednego nierozważnie zaprojektowanego narzędzia — naszych butów — wypaczyliśmy czystą, anatomiczną formę ludzkiego chodu, zakłócając jego inżynieryjną wydajność, naznaczając nadwyrężeniami i odciskami
oraz wypierając się jego naturalnej, wdzięcznej formy i swobody ruchu, od stóp do głowy.”

Pomijając kwestie mechaniki, dr Rossi przywiązywał niezwykłą wagę do potencjalnego ryzyka dla zdrowia wynikającego z oddzielenia ciała od Ziemi spowodowanego noszeniem współczesnych butów z podeszwami wykonanymi z materiałów izolacyjnych.

Pisał:

„Spodnia powierzchnia stopy jest gęsto pokryta zakończeniami nerwowymi, których mamy 8,400 na centymetr kwadratowy. To więcej niż na jakiejkolwiek innej części ciała porównywalnej wielkości. Dlaczego jest tam skupionych tyle zakończeń nerwowych? Aby utrzymać kontakt z Ziemią — z prawdziwym fizycznym światem wokół nas.

Nazywa się to „reakcją sensoryczną”. Stopa jest podstawowym łącznikiem między osobnikiem a Ziemią. Łapy wszystkich zwierząt są jednakowo bogate w zakończenia nerwowe. Ziemia otoczona jest polem elektromagnetycznym. To ono generuje reakcję sensoryczną w naszych stopach i łapach zwierząt. Spróbuj chodzić boso po ziemi przez kilka minut. Każda żywa istota, w tym ludzie, czerpie energię z tego pola poprzez swoje stopy, łapy lub korzenie.”

Dr Rossi określał stopę jako „rodzaj radarowej podstawy” zapewniającej „mało poznaną, jednak istotną funkcję”, która służy do „wydobywania” energii z Ziemi, podobnie jak korzeń rośliny wyciąga wilgoć z gleby, aby się pożywiać. Zasugerował, że „tego typu wibracje pomiędzy glebą i stopą mogą stanowić ważną moc wzmacniającą i wspomagającą siły życiowe organizmu.”

Głównym celem powinno być więc pobieranie poprzez stopy energii elektrycznej, w formie wolnych elektronów, oscylujących na różnych częstotliwościach. Częstotliwości te przestawiają nasz zegar biologiczny i dostarczają ciału energii elektrycznej. Elektrony przepływają przez ciało, wyrównując i utrzymując w nim napięcie elektryczne równe napięciu Ziemi. Ciało potrzebuje stałego uziemienia by prawidłowo funkcjonować, tak samo jak zwykły sprzęt elektroniczny wymaga uziemienia, by dobrze działać.

Dr Rossi ubolewał nad faktem, że współczesne podeszwy butów oderwały nas od energii i wyczuwania gruntu, tak ważnych dla reakcji sensorycznej stóp. Napisał: „Spody naszego obuwia są praktycznie wygłuszone. Przekrój poprzeczny buta odsłania kilka warstw: podeszwę zewnętrzną, warstwę środkową, wewnętrzny materiał wypełniający, dno buta, wkładkę amortyzującą i wyściółkę. Niemal całkowite zablokowanie reakcji sensorycznej.”

* * *

Choć temat uziemiania w Polsce raczkuje, nie znaczy to, że nie można już dzisiaj czerpać korzyści!

Możesz sprawić sobie największy prezent na życie poprzez połączenie się z Ziemią w zaciszu domu.

Ciało podziękuje Ci za to w równym stopniu, co za Błonnik Primvitalny — powstał w nieskazitelnej Naturze, nie medycznych laboratoriach. Medyczne laboratoria go jedynie przebadały pod kątem czystości:

Błonnik witalnyBłonnik Primvitalny – prawdopodobnie jedyny, który chcą polecać lekarze»

Miłego dnia.. 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.