Nie zaniedbuj swojej wątroby…


wątrobaKonsekwencje zaniedbań wątroby

Prowadzisz intensywny tryb życia..? To wiedz, że taki tryb życia potrafi intensywnie wymęczyć Twoją wątrobę. Wykańcza nie tylko psychicznie, ale też fizycznie. Twój organizm potrzebuje zdrowego odpoczynku.

Uwaga! Nie możesz ignorować tego, co mówi Ci Twoje ciało…

A co ono mówi..?

Oszczędź siebie. Nie oszczędzaj czasu…

Nie dość, że ludziom często brakuje czasu na relaks i odpowiednio przemyślaną dietę, to większość bagatelizuje sygnały wysyłane przez swoje ciało. Nie przejmują się bólem, tylko połykają jakieś proszki, które mają go zwalczyć. Na wizytach u lekarzach oszczędzają czas, a jego zalecenia i tak często traktowane są po macoszemu.

Pamiętaj! Ignorowanie pierwszych symptomów choroby może mieć fatalne skutki.

Gdy boli wątroba…

To nasz największy organ.. Początkowe sygnały problemów z wątrobą często są niespecyficzne i dlatego trudno zauważalne. Szczególnie dotyczy to wirusowych zapaleń wątroby. Są one obecnie najważniejszym problemem hepatologii (dziedzina medycyny zajmująca się wątrobą).

Natomiast dolegliwości ze strony pęcherzyka żółciowego, mimo, ze potrafią nieźle dokuczyć i są charakterystyczne, nie skłaniają do wizyty u lekarza.

Uwaga! Choroby wątroby wymagają wizyty u specjalisty i leczenia. Nie możesz w żadnym wypadku tego bagatelizować.

Wątroba nie lubi tłuszczu

Kiedy pojawiają się dolegliwości bólowe ..?

Najczęściej po zjedzeniu tłustych posiłków, a szczególnie dotyka to kobiety w średnim wieku …. przy kości.

Jest to złośliwy ból napadowy. Zazwyczaj łapie w okolicach prawego podżebrza, od 2 do 4 godzin po zjedzeniu posiłku.

Klasyczny objaw kolki wątrobowej

Tak właśnie objawia się kolka wątrobowa. Należy to jak najszybciej skonsultować z lekarzem! Leki, które poprawiają trawienie czy walczące z bólem na pewno w takim przypadku nie pomogą.

Uwaga! Tu naprawdę nie ma żartów.  I nie działa tu bardzo często stosowana zasad: „Co się odwlecze, to nie uciecze”.

Tego rodzaju dolegliwości mogą być spowodowane obecnością kamieni w pęcherzyku żółciowym, a one nierzadko są przyczyną poważnych problemów zdrowotnych.

Od kamicy do zapalenia wątroby

Kamica sprzyja rozwojowi ostrego zapalenia wątroby. Choroba wymaga natychmiastowej hospitalizacji i najczęściej leczenia operacyjnego. A niebezpieczeństwo jest naprawdę duże, o czym świadczy śmiertelność na poziomie 6-10%.

Inne powikłania obecności kamieni w pęcherzyku żółciowym?

To wodniak i ropniak pęcherzyka żółciowego,a w skrajnych przypadkach dochodzi do jego podziurawienia. Dlatego niby niepozorne bóle po zjedzeniu posiłku mogą być sygnałem informującym nas o początkowych stadiach poważnych chorób.

Od wirusa….. do martwicy wątroby

Wirusowe zapalenia wątroby stopniowo wyniszczają ten narząd. Niestety, stany te są zazwyczaj zbyt późno diagnozowane, a och leczenie nie zawsze jest tak skuteczne, jakbyśmy tego oczekiwali.

Uwaga! Skutki zaniedbań tego typu schorzeń są poważne.

Komórki wątrobowe, które są ciągle atakowane degradują się i martwieją, a martwica finalnie może zakończyć się rozwoje procesu nowotworowego.

Zdiagnozowanie WZW B lub WZW C koniecznie powinno zmobilizować chorego do stałej kontroli lekarskiej, trzymania diety i abstynencji alkoholowej. Każde zaniedbanie ze strony chorego, może prędzej czy później odbić się na stanie jego zdrowia.

Cudu nie będzie

Samo odpowiednie zdiagnozowanie choroby i wypisanie recepty przez lekarza na pewno Cię nie wyleczy!  Kolosalne znaczenie ma tutaj systematyczność i rzetelne dostosowanie się do wskazań dotyczących przyjmowania leków, trybu życia i postępowania dietetycznego.

Tylko wtedy możesz liczyć na poprawę zdrowia… 🙂

ostropest witalny „Jeśli cierpisz na problemy z wątrobą . . . ataki kolki . . . wzdęcia . . . osłabiony woreczek żółciowy — to niniejszy list sprawi, że poczujesz się lepiej»

Jedna myśl na temat “Nie zaniedbuj swojej wątroby…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s