Ostropest plamisty na łuszczycę


ostropestOstropest plamisty pomaga też na łuszczycę

Osoby chore na łuszczycę powinny skorygować nieprawidłowe działanie wątroby. Opisano, że sylimaryna może pomagać w leczeniu łuszczycy, co może wynikać z jej zdolności hamowania syntezy leukotrienów i poprawy funkcjonowania wątroby.

Związek pomiędzy wątrobą a łuszczycą dotyczy jednego z podstawowych zadań tego narządu – filtrowania krwi. Stwierdzono, że łuszczyca ma związek z wysokim poziomem endotoksyn w krwiobiegu, takich jak endotoksyn, które występują w ścianach komórkowych bakterii jelitowych.

Uwaga! Łuszczyca ulega znacznemu pogorszeniu w przypadku przeciążenia wątroby przez większą ilość endotoksyn, toksyn chemicznych lub osłabienia zdolności filtrowania i detoksykacji przez wątrobę.

Inny objaw łuszczycy to nadmierna produkcja leukotrienów.

Wykazano, że sylimaryna zmniejsza ich wytwarzanie wskutek inhibicji lipooksygenazy i właśnie z tego względu może ona hamować jeden z czynników nadmiernej replikacji komórek.

Sylimaryna oferuje również inne korzyści, które mogą być cenne dla chorych na łuszczycę. W większości związane są one z korygowaniem nieprawidłowego poziomu współczynników cAMP i cGMP obserwowanych w skórze osób chorych na łuszczycę. Współczynnik tych dwóch czynników kontrolnych odpowiada za kontrolę replikacji komórek. W łuszczycy poziom cGMP jest proporcjonalnie wyższy w porównaniu z poziomem cAMP. Sylimaryna obniża po ziom cGMP i podnosi poziom cAMP.

Ze względu na zdolność podnoszenia przez sylimarynę poziomu glutationu w wątrobie, znacznemu wzmocnieniu ulegają układy antyoksydacyjne. Glutation jest wykorzystywany do wytwarzania w organizmie peroksydazy glutationowej – najsilniejszego enzymu zwalczającego wolne rodniki. Flawonoidy zawarte w ostropeście plamistym również działają bezpośrednio antyoksydacyjnie.

Ostropest plamisty ma działanie przeciwzapalnie ze względu na
inhibicję leukotrienów, wzmacnianie układów enzymów antyoksydacyjnych, a także usuwanie tych toksyn, które zapoczątkowują reakcje zapalne.

Wtajemniczeni korzystają  z tego naturalnego środka odnawiającego wątrobę. Pozostali wydają fortunę na leki, i…

Kliknij i sprawdź»

Miłego dnia 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.