Komu potrzebny jest detoks?


oczyszczanieDetoks – komu faktycznie potrzebny

Żyjemy w takim świecie, w którym ciągle oblegają nas toksyny — od pestycydów na żywności poczynając, na roztoczach w powietrzu kończąc.

Nie można też nie wspomnieć tutaj o stresie, który tworzy toksyczne środowisko biochemiczne wewnątrz naszego ciała. Dlatego (to odpowiedź na dzisiejsze tytułowe pytanie) każdy z nas potrzebuje detoksu, mniejszego lub większego kalibru.

Taki detoks proponują kuracjuszom sanatoria, a wygląda to tak, że serwowane są kulinaria oddziałujące na organizm oczyszczająco. Prym wiodą tutaj: owoce, warzywa, świeże soki z warzyw i owoców, sok z trawy pszenicznej (doskonale oczyszcza krew, wątrobę i jelita).

Ale szczerze? Nie musisz od razu wyjeżdżać do sanatoriów, możesz samemu sprawić sobie detoks.

Tak naprawdę. . . to już samo odstawienie kawy, chipsów, pączków i alkoholu na dwa tygodnie pomoże Twojemu ciału lekko się oczyścić. Podobny wpłynie na Ciebie uzupełnienie diety o podstawowe składniki odżywcze: witaminy, minerały, pierwiastki śladowe, aminokwasy, zdrowe tłuszcze.

Również dwutygodniowe wykluczenie rafinowanego cukru z wszelakiego źródła (słodzenie herbaty, ciastka, landrynki) znakomicie ułatwia eliminacje metabolicznego szlamu.

Uwaga! Kawę i słodycze zastąp na dwa tygodnie warzywami i owocami albo nawet sokami zrobionymi w blenderze (to już w ogóle będzie super).

Na pewno bez problemu możesz sobie pozwolić na taką mini-wersję detoksu. W rzeczywistości taki mini-detoks może być lepszy, niż mega-detoks w sanatoriach.

Dlaczego?

Bo po prostu, zupełnie przypadkowo możesz spontanicznie pozbyć się nawyku niesprzyjającego oczyszczaniu organizmu (np. picia kawy, jedzenia niezdrowych przekąsek itp.). Po pewnym czasie możesz nie mieć już na to ochoty i tak już Ci zostanie.

A jeżeli do tego, nie żałujesz sobie cukru do tej kawki, to Twój organizm na pewno Ci za to podziękuje, w ten czy inny sposób. A wracając z sanatorium? Zazwyczaj wraca się do wszystkich złych nawyków, do których tak bardzo tęskno.

Kolejną rzeczą, jaką możesz zrobić i pomóc ciału się oczyszczać, jest perfekcyjne gryzienie każdego kęsa. W klinikach, gdzie wykonuje się zabieg płukania jelit, często w CIEMNO informuje się pacjenta, że niedokładnie gryzie jedzenie.

Uwaga! Perfekcyjne pogryzienie jedzenia zapewnia doskonalsze trawienie i szybsze przejście masy kałowej przez jelita, a z braku niestrawionych resztek nic nie ma prawa utknąć w zakolach jelit.

Dokładne gryzienie pokarmu nie tylko pomaga oczyścić jelita, ale zwiększa też przyjemność z jedzenia i pozwala zrzucić coś  na wadze. Ponieważ jedząc powoli, naturalnie jemu mniej.

To wszystko są sugestie, które od zaraz możesz wcielić w życie . . . i doświadczać efektów lepszego oczyszczania: podwyższonego wigoru, bardziej estetycznej skóry, lepszego nastroju.

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.