Oczyszczająca głodówka


głódDieta głodówka

Leczenie głodem stosowane jest od wieków przez medycynę naturalną, jako sposób na wzmocnienie własnych sił leczniczych organizmu. Ma ona przede wszystkim działanie oczyszczające organizm. Dokładnie odtruwa organizm i powoduje odblokowanie jego mechanizmów obronnych, dzięki czemu podnosi się odporność na wszelkiego rodzaju infekcje.

Przebieg kuracji głodówką

Leczenie głodem polega na kilkudniowym całkowitym poście. W trakcie kuracji nie można nic jeść, ale trzeba pić co najmniej 3-4 szklanki bezkalorycznych płynów takich jak woda czy napary ziołowe.

Uwaga! W dzień poprzedzający kurację głodówką należy wypić szklankę kefiru lub zsiadłego mleka, a po głodówce przez kilka dni stosować dietę lekkostrawną (kasza manna, przetarte owoce itp. podawane w małych porcjach i w miarę często).

Efekt kuracji głodówką

Twój organizm z racji braku innego pożywienia będzie zużywał niepotrzebne zapasy tłuszczu, rożnego rodzaju złogi i nadmiary, przez co ustrój się odmłodzi i oczyści, a Ty stracisz nadmiar kilogramów.

Czas trwania głodówki

Zaleca się stosowanie głodówek krótszych (jedno lub kilku dniowych), bo powoduje ona szybkie chudnięcie, ale tylko przez kilak dni. Powoduje to fakt, że organizm zszokowany brakiem jedzenia zaczyna drastycznie zwalniać tempo przemiany materii, by przeżyć.

Wolny metabolizm ciągnie za sobą konsekwencje szybszego przybierania na wadze po skończeniu kuracji głodówką i odkładnia zapasów na okres głodu.

Uwaga! Zbyt długa głodówka może doprowadzić do kwasicy metabolicznej, a dzieje się tak dlatego, bo ustrojowe zapasy glikogenu spalają się w pierwszych dniach głodówki i w następnych dniach tłuszcze spalają się już bez węglowodanów.

Proces tren przyczynia się do ustania (przynajmniej częściowo) uczucia głodu i przez to łatwiej znieść głodowanie, jednak jest szkodliwy dla organizmu.

Indywidualne reakcje i samopoczucie podczas tej kuracji bywają bardzo różne i właśnie z tego powodu głodówkę należy uzależniać od reakcji swojego organizmu.

Uwaga! Zaburzenia snu i nieprzyjemne reakcje sercowe oznaczają, że głodówka jest źle znoszona psychicznie i należy ją przerwać.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie krótkiej głodówki (1-kilka dni), za to regularnie, np. 2-3 razy w miesiącu. Będzie to sprzyjać utrzymaniu prawidłowej wagi ciała.

Uwaga! Jeśli głodówka ma trwać dłużej niż 5 dni, konieczna będzie stała kontrola lekarska.

Rzuć też okiem na Ostropest Witalny — zawarty w nim Ostropest plamisty odnawia komórki wątroby, przyspiesza ich regenerację i w ten sposób ulepsza funkcje oczyszczające:

Ostropest witalny OSTROPEST WITALNY: remedium z czasów Chrystusa na chorą wątrobę i osłabiony woreczek żółciowy»

Miłego dnia 😉

Jedna myśl na temat “Oczyszczająca głodówka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s