7-dniowa dieta oczyszczająca dr Mayra


warzywa i owoceKuracja oczyszczająca dr Mayra

Kuracja ta liczy sobie 100 lat, ale nadal jest bardzo popularna. Obecnie program dr Mayra stosowany jest jako kuracja oczyszczająca i odchudzająca w sanatoriach oraz klinikach zajmujących się leczenie otyłości.

Jest to dieta niskobiałkowa i niskokaloryczna.

Uwaga! Bardzo ważna jest tutaj specjalna „technika przeżuwania każdego kęsa”, a także zasada rozdrabniania produktów przed zjedzeniem.

Spożywa się produkty ubogie w białko i niezakwaszające organizm. Kuracja dr Mayra trwa 7 dni, na tyle krótko, ze nie musisz się obawiać o szkodliwe dla zdrowia skutki niedoboru białka.

Przebieg kuracji oczyszczającej dr Mayra

Faza pierwsza: pierwszy i drugi dzień kuracji to faza wstępna. Nauczysz się właściwego sposobu rozdrabniania i przeżuwania pokarmu.

Do rozdrabniania warzyw takich jak: seler marchew, czerwone buraki, pasternak, rzepa, kalarepa, kalafior, rzodkiewki należy użyć tarki o małych oczkach. Na grubej tarce rozdrabniaj warzywa takie jak cukinia. Natomiast kapustę seler naciowy, koper włoski, ogórki i cebule kroi się w cienkie paski, w grubsze paski: szpinak, paprykę, sałatę ogrodową. Pomidory trzeba pokroić w plastry, nie rozdrabniaj sałaty głowiastej i rzeżuchy.

Uwaga! Dla tej kuracji bardzo istotny jest sposób jedzenia pieczywa, które trzeba pokroić na drobne kawałki i powoli przeżuwać nasycając śliną, aż do momentu, gdy poczuje się lekko słodkawy smak. Poszczególne kęsy po przeżuciu trzeba popijać łyżeczką soku warzywnego i zrobić przerwę na kilka głębszych wdechów. Dopiero po tym sięga się po następny kawałek. Należy jeść do momentu aż poczuje się lekkie nasycenie.

W pierwszej fazie kuracji spożywaj warzywa, owoce, pieczywo pełnoziarniste, soki warzywne, a także napar z koziołka lekarskiego, który tłumi uczucie głodu.

Uwaga! Dzienna wartość kaloryczna posiłków nie powinna przekraczać 1000 kcal.

Faza druga: ten etap kuracji dr Mayra rozpoczyna się po dwóch dniach. Należy jeść to samo i w ten sam sposób jak przez pierwsze dwa dni, ale dietę uzupełnia się o dodatkowe 15 g białka pochodzącego z chudych produktów mlecznych.

Kuracja ta nie jest specjalnym obciążeniem dla organizmu, dlatego po jej zakończeniu możesz od razu przejść na normalna dietę.

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.