Kamienie żółciowe – skąd się biorą i jak je powstrzymać?


wątrobaKamica żółciowa

Oto fakt, o jakim nie powiedzą Ci lekarze: popraw pracę wątroby, a powstrzymasz tworzenie nowych kamieni żółciowych.

Bo widzisz, to właśnie wątroba jest fabryką złej jakości żółci, z której wytrącają się kamienie. Mówiąc ‘zła jakość żółci’ mam na myśli żółć o zaburzonym składzie. Po prostu powstaje dysproporcja między ilością kwasów żółciowych i cholesterolu.

U zdrowej osoby kwasy żółciowe stanowią 75% całkowitego składu żółci, reszta to cholesterol i inne składniki. Jeśli tych kwasów jest mniej, to dochodzi do przewagi cholesterolu. Wówczas łatwo o wytrącenie kryształków cholesterolu, z których dalej formują się kamienie.

Najlepsze jest, że wiedzą o tym lekarze. Wiedzą, że właściwą profilaktyką, to znaczy dzięki zmianom w sposobie jedzenia (co by wątroba miała lżej), można ZATRZYMAĆ wytrącanie kamieni.

Hmm…skoro tak, skoro o tym wszystkim wiedzą, to czemu nie zalecają profilaktyki? Spójrzmy prawdzie w oczy: gdzie tu interes w zapobieganiu? Co robiłby wtedy chirurg?

Nie zrozum mnie źle, nie mam nic do lekarzy. (Ani chirurgów.) Bogu dzięki za to, że są. Ratują życie w krytycznych sytuacjach. Przynoszą ulgę, gdy już nic innego nie pomoże. Martwi tylko ten nacisk na atakowanie SKUTKÓW…i zero zainteresowania przyczynami. Logiczne, że gdy usunę przyczynę, skutek sam zniknie. Po co więc czekać, aż trzeba będzie sięgnąć po skalpel i silne leki?

Ponownie idźmy do przyczyny: kamienie powstają przez osłabioną wątrobę. Gdy jest w pogmatwanym stanie (zapalenie, stłuszczenie, marskość, polekowe uszkodzenie, i te pe), wydziela żółć słabej jakości. Dokładniej mówiąc żółć, która jest zbyt gęsta, przez co formują się z niej kamyczki. Co się z nimi dzieje? Zapychają pęcherzyk żółciowy.

Ponieważ homo sapiens to człowiek rozumny, nietrudno dojść do wniosku: poprawiając pracę wątroby, powstrzymujesz wytrącanie nowych kamieni żółciowych. I to jest najlepszy pod Słońcem sposób, aby je powstrzymać. Poprawa pracy wątroby.

W naturze nie ma na to drugiej tak zbawiennej rośliny, jak Ostropest plamisty.

Cytując ojca homeopatii, doktora Eugene B. Nasha:

„Ostropest to tak zwany tonik dla wątroby, którego efekty działania widziałem już wiele razy. Znam przypadki, gdzie zwalczał kolki spowodowane kamieniami żółciowymi i zapobiegał ich dalszemu formowaniu się.

„W jednym takim przypadku, pacjentka, która nie mogła się położyć, siedział na krześle przez 48 godzin, w czasie których wydaliła z siebie przeszło 200 kamieni żółciowych — bardzo twardych.”

Więc może jednak warto wypróbować?

Ostropest witalny Lignan Primvitalny: remedium z czasów Chrystusa na chorą wątrobę i osłabiony woreczek żółciowy»

Zawarta w Ostropeście sylimaryna uszczelnia błony hepatocytów — komórek wydzielających żółć — co zapobiega przenikaniu do ich wnętrza toksyn, takich jak alkohol, szkodliwe składniki leków czy pestycydy. W rezultacie, zdrowe komórki wydzielają zdrową żółć, o normalnej kompozycji, z której nie mają prawa wytrącić się kamienie.

Proste? No ba.

Pozdrawiam
~Arkadiusz 😉

Reklamy

Jedna myśl na temat “Kamienie żółciowe – skąd się biorą i jak je powstrzymać?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.