Schudniesz – poprawisz pracę wątroby


wątrobaZrzuć zbędne kilogramy, a poprawisz pracę wątroby

Wątroba jest jednym największych i najbardziej pracowitych narządów człowieka. Pracuje jak fabryka. To właśnie niej krew krzepnie, węglowodany zmieniają się w glukozę, a żółć rozpuszcza tłuszcze. Jest magazynem dla białek, witamin, żelaza , a także wytwarza enzymy. A na tym nie koniec 🙂

Neutralizuje także toksyny (np. alkohol. nikotynę, leki) oraz bierze udział w termoregulacji organizmu.

Uwaga! Bez wątroby jesteśmy w stanie przeżyć tylko dwie doby.

Jak poprawić prace wątroby?

Chcesz cieszyć się długo zdrowiem i sprawną wątrobą? Koniecznie zmień swoje nawyki dietetyczne. Zadbaj przede wszystkim o linię.

Uwaga! Mamy coraz więcej dowodów na to, że otyłość nie służy wątrobie. 

Dla przykładu:

specjaliści z Rush University Medical Center w Chicago stwierdzili, ze wątroba i hipokamp ( w tej części mózgu znajdują się ośrodki pamięci) wykorzystują tę samą proteinę PPARalpha. Wątroba używa jej do spalania tłuszczu z tkanki brzucha, a hipokamp – do obsługi pamięci.

Uwaga! U osób z otyłością brzuszną wątroba musi dłużej pracować, by zmetabolizować tłuszcz i w związku z tym zużywa swoje zapasy proteiny PPARalpha.

Brak tego białka pokrywa z zapasów mózgu, a to odbija się na procesach zapamiętywania i uczenia się. Według naukowców osoby z otyłością brzuszną są aż trzykrotnie bardziej od szczupłych narażone na utratę pamięci i demencję.

Nadmierne stłuszczenie wątroby, do którego dochodzi u ludzi otyłych, odpowiada za rozwój insulinoodporności oraz dyslipidemię, czyli współwystępowanie podwyższonego stężenia trójglicerydów oraz niskiego stężenia frakcji dobrego cholesterolu.

Badania wątroby

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czy Twoja wątroba choruje, czy nie – wykonaj badanie USG oraz badania biochemiczne krwi. Z wynikami zgłoś się do lekarza, który zlecił badania.

Uwaga! Tylko lekarza może jednoznacznie je zinterpretować.

Następnie skonsultuj się z lekarzem rodzinnym i dietetykiem. Wskażą Ci właściwy sposób zmniejszenia masy ciała oraz pomogą zaplanować zmianę stylu życia.

Jeśli chcesz, możesz fundnąć „masaż” swojej wątrobie — od wewnątrz, Ostropestem Witalnym:

Ostropest witalny OSTROPEST WITALNY: remedium z czasów Chrystusa na chorą wątrobę i osłabiony woreczek żółciowy»

Sylimaryna, aktywny składnik Ostropestu, regeneruje wątrobę na poziomie komórkowym. Dzięki temu wątroba wydziela zdrowszą żółć — cudowna wieść dla osób, które mają problem z kamieniami żółciowym. Bowiem z żółci o normalnej kompozycji i gęstości, kamienie nie mają prawa się wytrącać.

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s