Nalewka oczyszczająca organizm


orzech włoskiNalewka oczyszczająca

Dzisiaj bardzo prosty przepis na nalewkę oczyszczającą organizm z toksyn. Zalecana przy leczeniu stwardnienia tętnic, wewnętrznych krwotoków, przewlekłych nieżytach żołądka i jelit. Zwalcza objawy związane z niestrawnością i zatruciami pokarmowymi.

Ponadto pobudza wydzielanie soków żołądkowych, ma działanie żółciopędne, wzmaga apetyt i łagodzi ból zębów.

Składniki: 30 g liści orzecha włoskiego | 15 g liści bobrka trójlistnego | 15 g liści warzuchy lekarskiej | 100 ml winiaku | 2 l czerwonego wina gronowego

Przygotowanie: do słoja włóż 30 g zebranych wcześniej i wysuszonych liści orzecha włoskiego, 15 g liści bobrka trójlistnego, 15 g liści warzuchy lekarskiej. Rozkrusz składniki i zalej 100 ml winiaku. Słój szczelnie zamknij i pozostaw na dobę. Po tym czasie dodaj 2 l czerwonego wina gronowego. Znów szczelnie zamknij.

Pozostaw w ciemnym i ciepłym miejscu na 10 dni. Nalewkę zlej i przefiltruj przez bibułę filtracyjną. Rozlej do butelek. Szczelnie pozamykaj.

Dawkowanie: pij 2 razy dziennie łyżkę stołową przed śniadaniem i obiadem.

Nalewka orzechowa

Ta nalewka działa wzmacniająco, oczyszcza krew, wypędza robaki. Pomaga w likwidowaniu bólów żołądka i jelit.

Składniki: 10 niedojrzałych włoskich orzechów | 1 l wódki | cukier

Przygotowanie: 10 zielonych, niedojrzałych włoskich orzechów, zebranych w początku lipca, w których nie ukształtowała się  jeszcze twarda skorupa, drobno pokrój wraz z zieloną zewnętrzną łupiną i wsypa do słoja.

Zalej litrem wódki, zakorkuj i pozostaw na miesiąc, aż płyn stanie się ciemnobrunatny. Po tym czasie zlej płyn z orzechów do innego naczynia, filtrując przez gazę lub watę. Orzechy zasyp trzema łyżkami stołowymi cukru i pozostaw jeszcze na 2 tygodnie. Powstały syrop cukrowy połącz z nalewką i pozostaw do sklarowania.

Błonnik witalnyJak szybko i bezpiecznie uwolnić organizm od toksyn, zyskać niespożytą energię, wspaniałe samopoczucie i żyć na wysokich obrotach przez długie lata»

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.