Nalewka z dziurawca na problemy wątrobowe


kwiat dziurawcaDziurawiec w leczeniu wątroby

Nalewka zalecana jest w chorobach wątroby i dróg żółciowych, stanach zapalnych nerek i dróg moczowych, kłopotach żołądkiem i jelitami. Pomaga też w stanach zapalnych przyzębia, migrenowych bólach głowy, a także tonuje stany napięcia.

Składniki: świeży kwiat dziurawca | 1/2 kg cukru | 70% wódka zrobiona ze spirytusu | miód (100 g miodu na 1/2 l wlanego alkoholu)

Przygotowanie: włóż do słoja zebrany świeży kwiat dziurawca i zalej wódką (70%) w proporcji na każde 50 g kwiatu 0,5 l wódki. Pozostaw w szczelnie zamkniętym słoju na 2 tygodnie.

Po tym czasie do przefiltrowanej przez bibułę filtracyjną nalewki dodaj 100 g płynnego miodu na każde 1/2 l alkoholu. Przelej do butelek, zamknij je szczelnie i odstaw na kwartał, aby spokojnie dojrzała.

Dawkowanie: pij 1 łyżkę stołową 2 razy dziennie.

Nalewka dziurawcowa z koniakiem

Dobra w chorobach wątroby, stanach zapalnych nerek, pęcherza moczowego, nadciśnieniu tętniczym, rozstrojach żołądka i jelit, stanach zapalnych jamy ustnej, gardła, przyzębia, migrenowych bólach głowy, robaczycy.

Pobudza tez apatyt i działa tonująco na układ nerwowy.

Składniki: 50 g kwiatu dziurawca | 5 g bylicy pospolitej | 2 mandarynki | 1 l białego wytrawnego wina zmieszanego z 50 g koniaku

Przygotowanie: do słoja włóż 50 g kwiatów dziurawca, 5 g bylicy pospolitej, 2 dobrze umyte całe mandarynki. Zalej litrem białego wytrawnego wina zmieszanego z 50 g koniaku. Słój szczelnie zamknij i odstaw na 2 tygodnie.

Po tym czasie nalewkę zlej i przefiltruj przez bibułę filtracyjną. Rozlej do butelek i szczelnie zamknij.

Dawkowanie: pij 2 łyżki stołowe 2 razy dziennie po jedzeniu. Nalewki możesz też używać do płukania jamy ustnej – 15 kropli na 1/2 szklanki przegotowanej, ciepłe wody.

Dla zdrowia wątroby możesz wprowadzić jeszcze taki nawyk: po obiedzie lub kolacji wypij filiżankę Ostropestu Witalnego —

Ostropest witalny OSTROPEST WITALNY: remedium z czasów Chrystusa na chorą wątrobę i osłabiony woreczek żółciowy»

Czym się różni Ostropest Witalny od ostropestu w proszku (tabletce)? DOSTĘPNOŚCIĄ BIOLOGICZNĄ — czyli jak szybko i ile składników z ostropestu rzeczywiście dostanie się do krążenia. Biodostępność proszkowanej formy zawsze jest niższa.

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.