Jak odżywić mózg?


mózgDieta dobra dla mózgu

Niezbędnymi pierwiastkami dla mózgu i układu nerwowego są: cynk, fosfor, żelazo i magnez, także lecytyna (zaliczamy ją do witamin).

Uwaga! Twój mózg potrzebuje glukozy, ale nie słodyczy, bo cukier w słodkich przekąskach tylko pogarsza koncentrację. Dobre cukry pochodzące z węglowodanów złożonych, które wolniej i dłużej się uwalniają, znajdują się w kaszy, pełnoziarnistym pieczywie, owocach, orzechach. Zamiast batona przegryzaj pestki, orzeszki, migdały.

Mózg nie pracuje tak jak należy, gdy zachwiana jest gospodarka wodna organizmu. Dlatego nie możesz dopuścić do odwodnienia. Pij wodę i soki, zwłaszcza gdy czeka Cie egzamin, sprawdzian lub burza mózgów w pracy.

Woda i sok dla lepszej pracy mózgu

Jeśli w ciągu dnia wypijasz zbyt mało płynów, ma to wpływ na pracę Twojego mózgu. Zbyt niski poziom płynów bywa przyczyną zaburzeń koncentracji. Gdy trudno Ci się skupić, miewasz zawroty głowy, sięgnij po wodę, soki i owoce. Fruktoza to też paliwo dla mózgu.

Ryby i ostrogi dla lepszej pracy mózgu

Fosfor i cynk oraz kwasy omega-3 wspomagają pracę mózgu. Ich bogatym źródłem są m.in.: ryby morskie oraz skorupiaki (np. ostrygi). Kwasy omega-3 i -6 zalecane są gdy w przyszłości chcemy uniknąć starczej demencji i choroby Alzheimera.

Figi i morele dla lepszej pracy mózgu

Szare komórki uwielbiają glukozę i żelazo. Żelazo wpływa na transport tlenu do mózgu. Znajdziesz go w : czerwonym mięsie (np. wołowym), podrobach (wątróbka), ale nie tylko, bo żelazo zawierają także suszone owoce: figi i morele, które warto przegryzać w ciągu dnia zamiast słodyczy.

Orzeszki i pestki dla lepszej pracy mózgu

Bogaty źródłem magnezu i potasu są orzeszki ziemne, laskowe, migdały, pestki dyni. Pierwiastki te maja ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego układu nerwowego. Orzech włoskie zawierają też cynk, zaś orzeszki ziemne – lecytynę. Ziarna słonecznika i dyni to także porcja żelaza.

Proste remedium na trudne problemy

Kliknij i sprawdź»

Miłego dnia 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s