Jak wątroba wpływa na Twój wygląd?


jak watroba wpływa na twój wygladWpływ wątroby na wygląd

Wątroba to najbardziej złożony i największy narząd wewnętrznym organizmu. Jest jego „fabryką metaboliczną”. Powszechnie wiadomo, że odpowiada za metabolizm tłuszczów i usuwa z organizmu szkodliwe substancje. Większość z nas nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jak ważna jest jej praca dla prawidłowego funkcjonowania skóry.

Uwaga! To właśnie wątroba odpowiada za dostarczenie komórkom skóry energii koniecznej do regenerowania się, usuwania toksyn, wytwarzania kolagenu oraz prawidłowego dotlenienia, dzięki czemu komórki mogą bronić się przed starzeniem.

Zły stan wątroby

Problemy z wątrobą potrafią odbić się na działaniu całego organizmu. Jak to odczuwamy? W różny sposób. Mogą to być wzdęcia, zaparcia, biegunki, ale naocznie przekonujemy się o tym obserwując zmiany na skórze, bo jeśli zaczyna szwankować czynność wątroby to niemal jednocześnie ulegają zaburzeniu funkcje skóry.

Powstają stany zapalne, pojawiają się wysypki, wypryski, zaczerwienienia powodujące dotkliwe swędzenie. Skóra szybciej się starzeje, powstają zmarszczki i ciemne plamy, które także nas postarzają.

Zły stan wątroby i skóry  sprzyja występowaniu dotkliwych chorób (np. łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, trądzik). Doświadczony lekarz pierwszego kontaktu czy gastrolog właśnie po stanie skóry potrafi rozpoznać zaburzenia w pracy wątroby.

Problemy ze skórą

Zazwyczaj osoby z problemami skórnymi, w postaci widocznych zmian, starają się zwalczać je konwencjonalnie i stosują maści, kremy, które dostępne są bez recepty. Jeżeli to nie pomaga udają się do dermatologa i dostają leki, często sterydowe, które dają szybką poprawę.

Uwaga! Stosowanie tych leków przez dłuższy czas powoduje utratę kolagenu, a także powoduje, że skóra staje się cieńsza i łatwiej powstają zmarszczki. Leki te powodują, że działanie toksyn zawartych w naszym organizmie przestają być widoczne na powierzchni ciała, za to zaczynają oddziaływać na głębokie warstwy skóry. To właśnie tam zaczną się rozwijać przyszłe problemy zdrowotne.

Jak sobie pomóc?

Należy zacząć działać kompleksowo i oprócz bezpośredniego działania na powierzchni trzeba zająć się także „wewnętrznymi” przyczynami problemów ze skórą, a one często spowodowane są właśnie złe funkcjonowanie wątroby i układu immunologicznego.

Uwaga! Działanie tylko na powierzchnię skóry nie wystarcza, gdyż jest to tylko walka z objawami.

Wiele można zdziałać metodami naturalnymi, stosując odpowiednią dietę i suplementy. Opis odpowiedniej diety można otrzymać po konsultacji z dietetykiem, a pracę wątroby wspomoże suplement diety Lignan Primvitalny. Jest to dwuskładnikowy preparat, który składa się z nasion ostropestu plamistego i babki płesznik. Jest to połączenie w proporcji 66,7/33,3. Czyli można przyjąć, że w opakowaniu 450 gram mamy 300,15 gram nasion ostropestu i 149,85 gram babki płesznik.

Gdy doprowadzisz do tego, że Twoja wątroba zacznie funkcjonować prawidłowo, to wówczas toksyny znajdujące się we krwi będą skutecznie eliminowane, a zatem usunięta zostanie główna przyczyna powstawania stanów zapalnych skóry.

Uwaga! Innym, ważnym powodem powstawania stanów zapalnych skóry mogą być zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego. Pamiętaj, że układ ten oraz skóra powstają z tych samych komórek macierzystych, zatem czynniki, które powodują zaburzenia w pracy układu nerwowego, takie jak stres, stan emocjonalny, brak snu czy nadużywanie alkoholu również mają negatywny wpływ na stan skóry.

Miałem zniszczoną wątrobę, a teraz… Pewien znany dietetyk zmieszał 2 składniki, które odnawiają wątrobę w niecałe 30 dni…

Kliknij i sprawdź»

Miłego dnia 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.