Na czym polega oczyszczanie organizmu?


oczyszczanieOczyszczanie organizmu

Nasz organizm posiada systemy, które odpowiadają za oczyszczanie ze szkodliwych substancji. Są to: jelito grube, wątroba, nerki mięśnie i ścięgna, płuca i skóra, nos (zobacz: Ćwiczenia oddechowe profesora Buteyko»), oczy i uszy oraz tkanka tłuszczowa.

Uwaga! U niektórych osób jelito grube wchłania więcej toksyn niż wydala. W wątrobie i nerkach tworzy się piasek lub kamienie. Kości i stawy trzeszczą, gdy zawierają nadmiar soli.

Objawy te świadczą o tym, że systemy te są osłabione i nie są w stanie prawidłowo spełniać swoich funkcji i wtedy przejmuje je inny system.

Uwaga! Gdy masz np. wysypkę lun katar możesz się spodziewać, że Twoje jelito grube nie radzi sobie z oczyszczanie z trujących składników.

O czym świadczą pewne dolegliwości?

Jeśli odczuwasz chroniczne zmęczenie to przechodzisz pierwszy stopień zanieczyszczenia organizmu. Przy drugim dojdą bóle głowy i stawów. W trzecim stopniu atakują alergię.

Uwaga! Jeśli pojawią się kamienie, torbiele, guzy oraz nadwaga, to jest to piąty stopień. W szóstym uszkodzeniu ulega układ nerwowy. Nowotwór to siódmy stopień zanieczyszczenia organizmu.

W jaki sposób możesz oczyścić swój organizm?

Można to zrobić na różne sposoby, ale nie każdy daje wszystkim stosującym pozytywne efekty, bo przecież każdy z nas jest inny i musi dobrać dla siebie właściwą metodę odtruwania.

Uwaga! Koniecznie musisz przestrzegać wszelkich zaleceń, aby kuracja nie wyrządziła więcej szkód niż pożytku. Wprawdzie sposoby oczyszczania organizmu pochodzą z mądrości naszych przodków, to jednak nie każdy może je stosować (przynajmniej nie wszystkie).

Dlatego musisz dokładnie obserwować swoje samopoczucie i niczego nie rób na siłę. Jeśli czujesz się lepiej, to znaczy, że wybrałeś właściwą metodę i możesz powtórzyć kurację.

Uwaga! Aby efekt był trwały, musisz zmienić tryb życia. Ogranicz ilość posiłków i produktów białkowych pochodzenia zwierzęcego.

Oczyszczanie stawów i kości

Błędy dietetyczne powodują, że toksyny i sole osadzają się w stawach, które bolą i trzeszczą przy poruszaniu. Można sobie pomóc stosując kurację oczyszczającą z liścia laurowego.

Przygotowanie: pokrusz 5 g liścia laurowego, wrzucić do 300 g wrzącej wody i gotuj 5 minut na małym ogniu. Całość wlej do termosu i odstaw na 5 godzin. Przecedź i pij płyn powoli małymi łyczkami co 15 minut przez 12 godzin.

Uwaga! Nie pij dużej ilości na raz, ponieważ grozi to krwotokiem. Następnego dnia wszystko zrób tak samo.

Odtruwanie przeprowadzaj przez 3 kolejne dni. Po tygodniu je powtórz.

Oczyszczanie wątroby

Jeśli występują u Ciebie wzdęcia brzucha i żółtobrązowe plamy na skórze, to na pewno Twoja wątroba jest zanieczyszczona. Najprostszą kuracją oczyszczającą w tym przypadku jest picie mieszanek soków z warzyw na czczo. Rób to najlepiej latem i jesienią.

Uwaga! Soki muszą być robione domowym sposobem.

I mieszanka: 300 g marchwi, 90 g ogórka świeżego i 90 g buraka ćwikłowego.

II mieszanka: 270 g marchwi, 130 g selera i 60 g pietruszki.

Kuracja będzie skuteczna tylko wtedy, gdy zmniejszysz ilość posiłków, w tym mięsa i tłuszczów zwierzęcych. Około 50% diety powinny stanowić gotowane warzywa. Dobrze byłoby, gdybyś zrezygnował ze śniadań, a jeśli nie uda się, to jedz kefir lub odrobinę chudego twarogu.

Ewolucja doprowadziła też do tego, że do organizmu przenika więcej toksyn, niż dawniej. Aby odrobić straty i wspomóc procesy oczyszczania od strony wątroby, po obiedzie zaserwuj sobie Lignan Primvitalny:

Ostropest witalny Lignan Primvitalny: remedium z czasów Chrystusa na chorą wątrobę i osłabiony woreczek żółciowy»

Miłego dnia 😉

Reklamy

Jedna myśl na temat “Na czym polega oczyszczanie organizmu?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.