Dla kogo ostropest plamisty?


ostropestCzy powinieneś stosować ostropest plamisty?

Tak postawione pytanie ma swoje uzasadnione pytanie, jeśli masz podstawy do obawy o stan swojej wątroby.

Uwaga! Odpowiedź brzmi „TAK”, jeśli pijesz więcej alkoholu, niż powinieneś, jeżeli chorowałeś na zapalenie wątroby lub choruje na marskość wątroby, jeśli pracujesz w przemyśle chemicznym lub mieszkasz w szczególnie zatrutym środowisku, stosujesz leki farmaceutyczne, które mogą uszkodzić wątrobę (zwłaszcza leki obniżające poziom cholesterolu lub niektóre leki antydepresyjne), bo skutkiem ubocznym stosowania tych leków może być uszkodzenie wątroby, które przynajmniej częściowo może być zneutralizowane przez ostropest.

Tak więc, skoro ostropest plamisty może wzmocnić odporność Twojej wątroby wobec takich niebezpieczeństw współczesnej cywilizacji, warto go wypróbować.

Jeśli Twoja wątroba jest szczególnie narażona na zatrucia toksynami, dawka profilaktyczna wynosi 280 miligramów sylimaryny dziennie, a dawka lecznicza to 420 miligramów dziennie, aż do ustąpienia choroby, co można stwierdzić w badaniach laboratoryjnych.

Uwaga! Jeżeli została u Ciebie poważna choroba (np. zapalenie lub marskość wątroby) lub masz uzasadnione podejrzenia co do jej istnienia, powinieneś stosować ostropest plamisty pod kontrolą lekarza. Przeprowadzane regularnie badania kliniczne mogą potwierdzić ewentualną poprawę. W przypadku uszkodzenia lub choroby wątroby należy koniecznie zaprzestać picia alkoholu.

Jak dawkować ostropest plamisty?

Wyciąg z ostropestu plamistego to najczęściej pigułki (rzadziej syrop). Standaryzowany wyciąg z ostropestu plamistego gruntowanie przebadany w Europie i stosowany w Niemczech przez medycynę oficjalną w przypadkach chorób wątroby, zawiera 70 do 80% sylimaryny.

Uwaga! Zazwyczaj zaleca się 420 miligramów sylimaryny dziennie w trzech dawkach podzielonych. Jeśli nastąpi poprawa (potwierdzona np. badaniami krwi – próby wątrobowe), dzienna dawkę sylimaryny można zmniejszyć do 280 miligramów. Dawka ta zdaniem niektórych lekarzy, zapobiega uszkodzeniu i niewydolności wątroby.

Jak szybko działa ostropest plamisty?

Preparaty z ostropestu plamistego są szybko wchłaniane z przewodu pokarmowego i osiągają maksymalnie stężenie we krwi mniej więcej po godzinie od zażycia.

Uwaga! Poprawa następuje po upływie pięciu do ośmiu dni od momentu rozpoczęcia kuracji. Obniża się wtedy aktywność enzymów, wątroba zmniejsza się, cofają się objawy żółtaczki.

Podstawowe znaczenie w ocenie stopnia powrotu do zdrowia będą tutaj miały wyniki badań, które określają poziom enzymów wątrobowych, a także biopsja wątroby. Ostropest plamisty zmniejsza podwyższony poziom enzymów wątrobowych, co jest sygnałem, ze chory wraca do zdrowia. Ludzie z alkoholowym uszkodzeniem wątroby powinni przyjmować wyciąg ostropestu plamistego przez kilka miesięcy.

Uwaga! Remisja przewlekłego zapalenia wątroby w czasie leczenia preparatami ostropestu plamistego następuje po sześciu miesiącach do roku.

Czy ostropest plamisty jest naprawdę skuteczny?

Naukowcy przekonali się o tym, że ostropest plamisty jest skuteczny, gdy uratował przed śmiercią wielu ludzi, którzy zatruli się muchomorami.

W 1981 r. niemiecki naukowiec dr G. Vogel z uniwersytetu w Monachium przeprowadził doświadczenie z udziałem pacjentów z całej Europy (Niemcy, Austria, Włochy, Szwajcaria, Francja), którzy zatruli się muchomorami. Wszystkim osobom, uzupełnieniu terapii konwencjonalnej, podano w zastrzykach aktywne substancje z ostropestu plamistego. Doktor Vogel był zachwycony efektami eksperymentalnej kuracji. Były one zdumiewające i spektakularne.

Wskaźnik umieralności osób, które uległy zatruciu muchomorami, wynosi zwykle 30 do 40%. Ostropest plamisty zredukował liczbę ofiar do zera. Żadem z pacjentów nie umarł, mimo że ofiary zatrucia najczęściej zaczynają być leczone 2-3 dni po spożyciu trujących grzybów, a to oznacza że ostropest wpływa na cyrkulację trucizn w komórkach wątroby, chroni je przed dalszymi uszkodzeniami i regeneruje komórki już uszkodzone.

Czy ostropest plamisty jest bezpieczny?

W przeciwieństwie do innych leków, które oddziałują na wątrobę, ostropest plamisty z rzadka powoduje niegroźne skutki uboczne w postaci zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Według przeprowadzonych badań wystąpiły one u  mniej niż 1% badanych. Najczęściej obserwowano występowanie lekkiej biegunki, zwłaszcza w pierwszych dniach stosowania zioła.

Uwaga! Udowodniono, że ostropest plamisty nie jest toksyczny i nie chodzi w reakcje z innymi lekami. Doświadczenia przeprowadzone na zwierzętach nie ujawniły ani doraźnej, ani odległej toksyczności preparatu z ostropestu, nawet stosowanego w wysokich dawkach, a także nie stwierdzono, aby wywierał szkodliwy wpływ na płodność lub działał mutagennie (rakotwórczo).

Np. w Niemczech ostropest uznawany jest za lek tak bezpieczny, iż na ulotce  z informacją o stosowaniu zioła nie wymienia się żadnych przeciwwskazań, nawet jeśli idzie o kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Miałem zniszczoną wątrobę, a teraz… Pewien znany dietetyk zmieszał 2 składniki, które odnawiają wątrobę w niecałe 30 dni…

Kliknij i sprawdź»

Zdrówka 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.