Fosfolipidy na wzmocnienie wątroby


ból wątrobyTak wzmocnisz wątrobę

Aktywne związki zawarte w fosfolipidach sojowych są ważne dla prawidłowego funkcjonowania wątroby. Jednym z nich jest cholina, która chroni ten organ przez toksynami. Bierze ona udział w budowie błon komórkowych, usprawnia pracę wątroby. Przyspiesza też regenerację jej komórek (hepatocytów).

Jeżeli masz problemy z wątrobą lub np. dyskinezę pęcherzyka żółciowego lub kamienie – preparat z choliną. Dodatkowo obniżysz poziom cholesterolu we krwi.

Uwaga! Nadmierne obciążenie wątroby, prawdopodobnie będzie związane z niewłaściwą dietą i zbyt częstym spożywaniem tłustego mięsa czy kiełbasek, a także produktów zawierających sztuczne substancje i konserwanty. Trzeba pamiętać o tym, że niewłaściwe grillowane mięso zawiera bardzo dużo silnie toksycznych dla wątroby związków. Szkodzi jej również częste nadużywanie alkoholu – przyczynia się on do 80% przypadków uszkodzenia miąższu wątroby.


W takim przypadku lekarz przepisuje leki i ważne dla wątroby witaminy z grupy B. Zaleca się też dużo odpoczynku i zmodyfikowanie diety.

Zalecenia dietetyczne przy nadmiernym obciążeniu wątroby

Jeść chude mięso i ryby, a także dużo warzyw, kasze i ryby, a także dużo warzyw, kasze i chude przetwory mleczne. Do czasu poprawy unikać tłuszczów pochodzenia zwierzęcego i ostrych przypraw.

Na czas leczenia trzeba odstawić wszelkie produkty przetworzone, np. wędliny, konserwy, dania garmażeryjne, gotowe sałatki, zupy z proszku, napoje typu cola, fanta.

Zrezygnować z mocnej kawy i herbaty, a zamiast nich często pić zioła poprawiające trawienne (np. w herbatkach ekspresowych lub mieszankach ziołowych, które można kupić  w aptece).

Uwaga! W żadnym wypadku nie wolno pić alkoholu.

Koniecznie trzeba chronić się na co dzień przed nadmiernym stresem, który jest wyjątkowo szkodliwy dla wątroby.

Rzuć też okiem na Lignan Primvitalny — zawarty w nim Ostropest plamisty odnawia komórki wątroby, przyspiesza ich regenerację i w ten sposób ulepsza funkcje oczyszczające:

Ostropest witalny Lignan Primvitalny: remedium z czasów Chrystusa na chorą wątrobę i osłabiony woreczek żółciowy»

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.