Jak żyć zdrowo?


zdrowe życiePoznaj, w jaki sposób dbać o swoje zdrowie, kierując się właściwym nastawieniem i myśleniem, na zawsze stając się pełnym sił i energii

Dzisiaj chciałbym zaciekawić Cię książką „Sztuka bycia zdrowym„. Jest to publikacja tego samego autora, który napisał „Sztukę wzbogacania się” i „Sztukę bycia wielkim„, czyli Wallace D. Wattles.

W tej książce, jak sam tytuł wskazuje „Sztuka bycia zdrowym” autor porusza kolejną kwestię, czyli przyciągania do swojego życia zdrowia fizycznego. Mimo, że książka ma wiele dziesiątek lat, to warto zauważyć, że już wtedy (w tamtych latach, w tamtym wieku) zauważano, że sukces idzie zawsze w parze z tym naszym samopoczuciem, czyli ze zdrowiem fizycznym.

Też warto zauważyć to, że już wtedy stawiano nacisk na to, że jeżeli chcesz być osobą bogatą, szczęśliwą, odnosić sukces, nie da się tego zrobić, jeżeli nie zadbasz o ten mechanizm, który wstaje rano, pracuje i przynosi dla nas to, co najpiękniejsze w naszym życiu.

Uwaga! Czyli, jeżeli nie zadbasz o swoje ciało, nie zadbasz o swoje samopoczucie, tak naprawdę osiągnięcie tego sukcesu będzie bardzo trudne.

Być może osoby, które np. obserwują u siebie to takie nadmierne zapracowanie, gdzieś właśnie dostrzegają taką dziwną prawidłowość, że mimo, że bardzo dużo pracują, pracują ciężko, (ten sukces powinien sam przyjść ), to tak naprawdę oprócz tego, że ciągle czują się zapracowani, zmęczeni, nie widzą postępu w swoim życiu.

Uwaga! Być może tutaj tkwi ta przeszkoda, że nie dbając o swoje zdrowie fizyczne blokujemy także inne obszary swojego życia, naszego sukcesu.

Pierwsza porada autora książki Sztuka bycia zdrowym

Przechodząc do konkretów, co autor nam tutaj radzi?

Pierwszy pomysł i pierwsza prawidłowość, to jest to, że żeby być osobą zdrową, żeby przyciągać do siebie zdrowie, po prostu warto stworzyć taki mentalny obraz w naszym umyśle tego kim chce być, jak chce się czuć.

W tej książce właśnie jest to wszystko opisane, że jeżeli stworzysz swój mentalny obraz osoby zdrowej, silnej, która tak naprawdę przyciąga do swojego życia tylko te zdrowe obszary, okaże się, że tak naprawdę możesz te elementy zmienić.

Więc kroki są takie:

wyobrażasz siebie jako osobę zdrową, wykorzystujesz do tego wszystkie zmysły, czyli ja wyglądasz, jak się czujesz, czy jak brzmi Twój głos, staraj się codziennie nawet poświęcić te 3-5 minut na taką wizualizację. Nawet rano, gdy wstaniesz wyobraź sobie siebie jako osobę szczęśliwą, uśmiechniętą, zadowoloną z życia, pełną siły i pełną takiej wewnętrznej energii.

I wtedy, gdy wyobrazisz sobie ten obraz, Twój umysł będzie się starał to zrealizować.

Uwaga! Nie działa to oczywiście na żadnym magicznym poziomie, po prostu nasz umysł wspierany takim myślami na pewno lepiej sobie radzi, np. z jakimś osłabieniem naszego organizmu.

Więc to jest taka prosta porada, o której mówi tutaj autor.

Druga porada autora książki Sztuka bycia zdrowym

Kolejna porada też pokazuje to, że jeżeli chciałbyś żyć w zdrowiu, a ciągle myślisz, żeby nie chorować, mówisz o tym, że np. nie chcesz być przeziębiony, nie chcesz mieć raka, nie chciałbyś przyciągać do siebie jakiś tam chorób i ciągle o nich myślisz, to prawo przyciągania polega na tym, że Twój umysł dąży do tego co jest obrazem.

Uwaga! Czyli nie działa na poziomie logicznym. Jeżeli wmówisz sobie, że nie chce chorować na daną chorobę, to Twój umysł wyobraża sobie tą chorobę (ten stan osoby chorej) i tak naprawdę odwrotnie zaczyna przyciągać to czego chciałby uniknąć.

Podsumowując:

Ideologia, którą autor przedstawia w tej książce opiera się na tym, że to co sobie wyobrazisz w umyśle, to co powstaje w Twoi umyśle, to co myślisz o sobie, jak się traktujesz, jak siebie wyobrażasz – to realizuje się w Twoim życiu.

Uwaga! Więc jeżeli zrobisz ten krok i wyobrazisz sobie bardzo mocno w swoim umyśle osobę zdrową, to taki efekt uzyskasz w swoim życiu.

Jeżeli masz jakieś problemy ze zdrowiem lub np. obawiasz się, ciągle żyjesz w jakimś takim strachu przed chorobami, to myślę, że książka „Sztuka bycia zdrowym” da Ci bardzo dużo takiej energii, żeby jednak poczuć się osobą zdrową.

Z drugiej strony tą książkę też można polecić osobom (jeżeli masz takie osoby w swoim otoczeniu), które ciągle zmagają się z rożnymi chorobami. Może ta publikacja otworzy im oczy, że warto czasami sprawdzić, czy te wszystkie nasze choroby (dolegliwości) nie są na tym poziomie podświadomym gdzieś ukryte.

Polecam Ci tą publikacje. Myślę, że ona będzie też taką fantastyczną odskocznią od czytania ciągle o tym sukcesie na poziomie finansowym, czy osiąganiu jakiś tam życiowych celów i skupienie się też na tym, że jeżeli ten nasz organizm, ta maszyna, która codziennie rano wstaje i pracuje dla nas, jeżeli ona nie działa we właściwy sposób, to tak naprawdę trudno będzie o to, by zaprowadził a nas tam, gdzie określają to te nasze cele.

Życzę zdrowia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.