Test na zdrowie


Masz odwagę sprawdzić jakie jest Twoje zdrowie? Poświęć 3 minuty i wykonaj prosty test!

pomiarPrzeprowadzono badania naukowe, który udowodniły, że 15% zdrowia dziedziczymy od rodziców, 15% mogą przywrócić nam lekarze, a 70% uzależnione jest od naszego trybu życia.

Spójrz kolumnę CP po prawej stronie. To pauza kontrolna, którą za chwilę zmierzysz.

Uwaga! Profesor Buteyko twierdzi, że „Normal” (60 sekund) wskazuje złoty standard i osiągając ten wynik jesteśmy całkowicie zdrowi.

Co to jest pauza kontrolna i jak ją zmierzyć?

Moment prawdy 🙂

Pauza kontrolna to ilość sekund, które liczymy po lekkim, swobodnym, niewymuszonym wydechu do czasu, aż pojawi się pierwsza chęć zaczerpnięcia powietrza.

Jak przeprowadzić test na zdrowie?

Usiądź wygodnie i rozluźnij się przez minutę. Odpręż mięśnie.

Teraz zrób lekki, naturalny wydech i zaciśnij nos kciukiem oraz palcem wskazującym. Następnie włącz stoper, by liczył czas wstrzymania oddechu.

Uwaga! Stoper zatrzymaj w momencie, w którym poczujesz pierwszą chęć wzięcia wdechu. Nie oszukuj i nie trzymaj dłużej, bo liczy się czas wstrzymania oddechu bez pragnienia wzięcia wdechu. Jeśli je poczujesz, to znaczy, że należy wcisnąć stop i sprawdzić wynik. Musisz pamiętać o tym, że rozpoczynając test nie wolno trzymać w ustach powietrza.

Jaki jest Twój wynik?

pomiar2Profesor Buteyko przebadał 250 000 rosyjskich pacjentów i odkrył, że osoby, których pauza kontrolna wynosi około 30 sekund, najczęściej nie cierpią na żadne poważne choroby i mają dość dobre zdrowie.

40-60 sekund — bardzo dobre zdrowie. Powyżej 60 sekund — zdrowie idealne (stan, w którym większość chorób fizjologicznie nie ma prawa się pojawić i rozwinąć).

Uwaga! Dlatego nie oszukuj i wstrzymaj stoper w momencie, kiedy poczujesz pierwszy raz pragnienie wzięcia wdechu, bo to nie zawody i nie wytrzymuj na siłę, aż do utraty tchu.

Przez ćwiczenia oddechowe i zmiany głównych czynników stylu życia możesz osiągnąć  magiczny poziom 40 sekund w mniej niż 90 dni.

Co musisz zrobić?

jelito3Przede wszystkim popraw pracę układu pokarmowego, bo przy zatruciu organizmu  wydzielane do krwiobiegu toksyny obniżają pauzę kontrolną.

Jak najszybciej poprawić pracę układu pokarmowego?

Usuń toksyny, które zatruwają jelito i cały organizm.

To klucz do dobrego zdrowia i długiego życia.

Bo pamiętasz, że śmierć zaczyna się w jelitach?

Błonnik witalny Jak natychmiast posprzątać swój organizm?»

Powodzenia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s