Seler naciowy oczyszcza organizm


seler naciowyOczyszczanie organizmu selerem naciowym

To jedno z najstarszych warzyw na świecie. Seler naciowy przez starożytnych uznawany był za roślinę magiczną oraz kojąca nerwy. W medycynie ludowej wykorzystywano nasiona selera jako lek na wzdęcia i niestrawność oraz środek moczopędny.

Uwaga! Wielu Amerykanów wypija na początek dnia sok przygotowany z selera naciowego. Wykazuje on właściwości oczyszczające, nawilża skórę i nadaje jej aksamitną gładkość, likwiduje obrzęki i chroni przed wolnymi rodnikami.

Swoje wyjątkowe właściwości seler naciowy zawdzięcza dużej zawartości witaminy C oraz B, E, PP, a także kwasowi foliowemu.

Uwaga! Spośród warzyw korzeniowych seler naciowy jest najlepszym źródłem fosforu, ale dostarczy Ci także wapnia, cynku, potasu, magnezu i żelaza.

Zaleca się go też osobom, które nie mają apetytu, bo zawarty w selerze olejek eteryczny pobudza procesy trawienne i zwiększa apetyt. Seler naciowy jest niskokaloryczny (100 g dostarcza tylko 13 kcal, ponieważ w 94 proc. składa się ono z wody.) Zafascynowani warzywem Amerykanie dopatrzyli się jednak w nim aż 86 cennych składników.

Uwaga! Seler naciowy ma także pozytywny wpływ na popęd płciowy, dlatego zaliczany jest do afrodyzjaków.

Sok z selera naciowego i jabłka

Sok z selera naciowego połączony w równych porcjach z sokiem z jabłek do doskonały napój na początek dnia. Tak przygotowany „eliksir”, wypity na czczo oczyszcza organizm, likwiduje obrzęki, nawilża skórę, wzmacnia włosy i nadaje aksamitna gładkość cerze.

Dzięki zawartości przeciwutleniaczy (witaminy C i E), chroni skórę i cały organizm przed wolnymi rodnikami, a tym samym przed nowotworami. To także źródło witamin z grupy B.

Jak wysprzątać swój organizm?

Błonnik witalny Kto dba o higienę wewnętrzną organizmu, ten żyje dłużej»

Miłego dnia 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s