Kuracja gorczyczna


gorczycaGorczyca poprawia przemianę materii

Gorczyca poza walorami smakowymi posiada również właściwości lecznicze: pobudza apetyty, zwiększa wydzielanie soku żołądkowego i jest pomocna przy skłonnościach do zaparć.

Uwaga! Kurację gorczyczną szczególnie zaleca się przy zakłóceniach funkcjonalnych przewodu pokarmowego (przy kwaśnym odbijaniu, bólach żołądka, zgadze, katarze i wrzodach żołądka i dwunastnicy, niedomaganiach wątroby i żółci, wzdęciach, katarze jelit, obstrukcji i robaczycy). Również przy „samozatruciach”, które zostały spowodowane niewydolnością jelit, objawiających się w postaci bólów i zawrotów głowy, zmęczenia, dolegliwości sercowych etc.

Jak przeprowadzić kurację gorczyczna?

W celu przeprowadzenia kuracji gorczycznej (tutaj kupisz ziarna gorczycy dobrej jakości») zażyj 3 razy dziennie, godzinę przed posiłkiem 1 łyżeczkę całych ziaren gorczycy, popijając wodą. W następnych dniach zwiększaj ilosć, aż do spowodowania wypróżnienia, ewentualnie aż do 3 łyżeczek 3 razy dziennie.

Uwaga! Tę dawkę zachowaj ok. 1 tydzień, po czym stopniowo powróć do dawki 1 łyżeczki nasion 3 razy dziennie. Tę dawkę stosuj przez kilka tygodni.

Inne zastosowanie gorczycy

Gorczycę można również stosować do nacierań i zawijań, przy chorobach reumatycznych, zapaleniu płuc oraz w w postaci plastrów. W Polsce przeważnie stosowana jest gorczyca biała, która jest najbardziej łagodna w działaniu, gdyż nie drażni skóry i błon śluzowych.

Napar ziołowy polepszający trawienie

Błonnik witalny Mieszanka ziół wspomagających trawienie. Polecana w przypadku łagodnych problemów żołądkowych»

Zdrowia życzę 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s