Medytacja dla początkujących – jak nauczyć się medytacji?

Osiągnij harmonię za pomocą medytacjiCzy jesteś gotów, aby medytując, poznać własne wnętrze, które kieruje Twoim życiem?

Prawdy o celu i sensie ludzkiego życia poszukiwano od zawsze. Na całym świecie istnieli ludzie, którzy zadawali sobie trud dotarcia do istoty ziemskiej wędrówki. Owi poszukujący byli przekonani, że poza tym, co widoczne dla oczu, istnieje jakaś pozazmysłowa, metafizyczna przestrzeń. Ingerowali wobec tego w swoje wnętrze, stosując praktyki medytacyjne, które gwarantowały oczyszczenie umysłu i stanowiły drogę do samodoskonalenia.

Nie od dziś wiadomo, że medytacja pozwala osiągnąć kontrolę nad umysłem i ciałem, które są ze sobą sprzężone. Kto z nas nie zna powiedzenia w zdrowym ciele, zdrowy duch? Oznacza ono, iż nieprawidłowo funkcjonujący umysł ma negatywny wpływ na zdrowie fizyczne. Dbałość o stan umysłu może zatem dopomóc w uzdrowieniu ciała. Udowodniono, że medytacja zmniejsza ciśnienie krwi i metabolizm, zwiększa natomiast opór elektryczny skóry i poziom serotoniny w mózgu.

Podczas takich ćwiczeń ciało i mózg człowieka zachowują się tak, jak podczas snu, jednakże świadomość zostaje zachowana. Zgodnie z tym porządkiem ciało odpoczywa, a umysł pracuje. Długotrwałe praktykowanie medytacji prowadzi do zwiększonej koncentracji, wpływa na przyrost energii życiowej, co owocuje wzrostem kreatywności, pewności siebie i spontaniczności. W efekcie zmniejsza się podatność na stres, stany lękowe i depresyjne. Taka kontemplacja może również pomóc w zrozumieniu i wzmocnieniu życia duchowego, a ludziom wierzącym pozwala zespolić się z Bogiem czy też bóstwem.

Książka ma na celu zapoznanie czytelnika z pozytywnymi aspektami medytacji, jej wpływem na poprawę jakości życia i zdrowia umysłowego. Oczyma mistrzów przedstawia się tu, czym w istocie jest medytacja, i na podstawie ich wieloletniego doświadczenia opowiada się o obserwacji procesów zachodzących w ludzkim wnętrzu. Lektura służy jako poradnik oraz źródło inspiracji do stosowania medytacji w codziennym życiu.

Osiągnij harmonię za pomocą medytacji

Medytacja jest wszędzie. Każdy z nas spędza czas, medytując nad własnym wnętrzem – na osiągnięciu harmonii i wewnętrznego balansu. Jedni medytują, aby lepiej poradzić sobie z rzeczywistością i stać się bardziej efektywnymi w codziennych czynnościach, inni traktują medytacje jako formę relaksu…

Kliknij i sprawdź»

Reklamy